1319 Misja Dzieci

1319 Misja Dzieci

Wnioskodawca: Łukasz Tyka   \\   Rok realizacji: 2013   \\   Przyznane dofinansowanie: 7,000 PLN

Pan Jezus kierując do swych naśladowców słowa: „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody” nie miał na myśli tego, by Jego uczniami czynić jedynie ludzi dorosłych. On sam powiedział: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im”. Jezus chce, aby przyprowadzać do niego również dzieci i młodzież.

Na przestrzeni ostatniej dekady nasz kościół w Polsce wypracował sporą ilość skutecznych metod głoszenia „dobrej nowiny” oraz opublikował cały szereg materiałów służących do ewangelizacji ludzi dorosłych spoza naszego kościoła. Wykształcił również i udoskonalił metody pracy z dziećmi oraz młodzieżą znajdująca się w naszych zborach.

Niewiele jednak uczyniono, by podobnymi działaniami ewangelizacyjnymi objąć dzieci i młodzież spoza naszego środowiska. Nie wypracowano odpowiednich metod prowadzenia działań misyjnych w tej szczególnej grupie docelowej, brak jest również odpowiedniej literatury, którą można by było wręczać dzieciom i młodzieży spoza naszego kościoła. Nadszedł czas, by na tym polu wykonać krok naprzód.

Celem projektu „Misja Dzieci” jest publikacja oraz dystrybucja literatury – ulotek GLOW oraz książeczek z opowiadaniami – napisanych z myślą o najmłodszych odbiorcach ewangelii, pomocnych w prowadzeniu działań misyjnych wśród dzieci i młodzieży spoza Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Raporty z projektu


1319 Misja dzieci (2)
27 sierpnia 2013, Raporty

1319 Misja Dzieci (1)
20 czerwca 2013, Raporty
« Wstecz «
ZŁÓŻ WNIOSEK na dofinansowanie twojego projektu misyjnego! Terminy składania wniosków:
31 stycznia i 30 czerwca.

Złóż wniosek     Inne projekty

  Jakie projekty wspiera ASI?

  W zależności od możliwości danego oddziału, ASI wspiera projekty ewangelizacyjne o charakterze działalności zdrowotnej, edukacyjnej, rodzinnej, pomocy... czytaj więcej

  Złóż swój wniosek, inni pomogą ci go zrealizować. Złóż swój dar, a inni rozniosą ewangelię światu.

    Wesprzyj ASI  

  • O ASI…

   Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

   Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

  ^ Do Góry