1502 Zburzyć mury uprzedzeń

1502-All4Him-Zburzyc-mury-uprzedzen

Wnioskodawca: Zespół All   \\   Rok realizacji: 2015   \\   Przyznane dofinansowanie: 5,000 PLN

Zespół All4Him to grupa kilkunastu młodych osób, których połączył jeden cel – tworzenie muzyki dla Jezusa, śpiewanie o Nim i działanie dla Niego.

Nowy projekt, musical „Precedens” oparty jest na toczącej się rozprawie sądowej w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Wszystkie osoby zaangażowane w to wydarzenie, zarówno z przyczyn osobistych i służbowych, stają w obliczu wyzwania, które zweryfikuje ich wiarę, priorytety i sposób patrzenia na życie i Boga. Musical pokazuje problemy z którymi zmagają się ludzie pozornie silni i religijni, odsłania prawdziwe motywy zachowań i daje dużo do myślenia tym wszystkim, którym wydaje się, że potrafią szybko ocenić człowieka. Trudne pytania, które padają w trakcie, dotyczą roli i obecności Boga w najtrudniejszych momentach życia. Przedstawione wydarzenia pokazują, że ci, którzy wydają się być wierzący, często tak naprawdę nie rozumieją Boga, a ci, którzy nie wydają się mieć o Nim zbyt wiele do powiedzenia, mają z Nim najwięcej wspólnego. Musical ukazuje, że każdy człowiek jest nietypowym przypadkiem, wymagającym precedensowego postępowania Boga i często te najdziwniejsze rozwiązania są jedynymi możliwymi. Wątki poboczne łączą się ostatecznie w całość, ukazując Bożą głęboką mądrość, wykraczająca poza ludzką wiedzę.

Takie połączenie wartości chrześcijańskich z elementami procesu sądowego daje ogromne możlwości dotarcia do ludzi skazanych za przeróżne przestępstwa, którym bliska jest tematyką sądu a którzy bardzo często mają problemy z samoakceptacją, wybaczeniem i wiarą w Boga. Dlatego naszym celem jest dotarcie do zakładów karnych czy aresztów śledczych, aby móc przedstawić musical “Precedens”.

Raporty z projektu

« Wstecz «
ZŁÓŻ WNIOSEK na dofinansowanie twojego projektu misyjnego! Terminy składania wniosków:
31 stycznia i 30 czerwca.

Złóż wniosek     Inne projekty

  Jakie projekty wspiera ASI?

  W zależności od możliwości danego oddziału, ASI wspiera projekty ewangelizacyjne o charakterze działalności zdrowotnej, edukacyjnej, rodzinnej, pomocy... czytaj więcej

  Złóż swój wniosek, inni pomogą ci go zrealizować. Złóż swój dar, a inni rozniosą ewangelię światu.

    Wesprzyj ASI  

  • O ASI…

   Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

   Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

  ^ Do Góry