1503 Wyjazd misyjny do Indii

1503-Andrzej-Chojnacki-Wyjazd-misyjny-do-Indii

Wnioskodawca: Andrzej Chojnacki   \\   Rok realizacji: 2015   \\   Przyznane dofinansowanie: 12,000 PLN

Indie to kraj największej liczby na świecie bezdomnych dzieci. Jak wynika z raportu UNICEF około 11 milionów młodych hindusów żyje na ulicy. Dzieci z biedniejszych rodzin w Indiach często są wykorzystywane do ciężkiej pracy, okaleczane, porzucane, a nawet mordowane. Bóg powołał do pracy na tym terenie wielu wspaniałych ludzi, którzy wychodzą z pomocą do potrzebujących dzieci. Jednym ze szczególnych osób jest pewien Amerykanin, adwentystyczny misjonarz, który już od ponad 20 lat, wraz z żoną pracuje na rzecz dzieci w Indiach. Założyli oni kilka sierocińców, szkół, punkt medyczny oraz seminarium. Potrzeby jednak są wciąż bardzo duże. Ten Amerykanin postanowił wybudować kolejny ośrodek, w którym dzieci I młodzież znalazła by schronienie, mogła by się kształcić oraz rozwijać się emocjonalnie i duchowo. Dużym problem okazało się jednak znalezienie ludzi, którzy mogli by wybudować potrzebne budynki.
Wierzę, że Bóg skrzyżował nasze drogi, bym mógł podjąć się tego zadania. Po wielu doświadczeniach w roku 2013 po raz pierwszy wyjechałem z grupą 10 wolontariuszy, by stawiać pierwsze fundamenty pod sierociniec dla dziewczyn. W tym roku wyjechaliśmy już z grupą 18 osób, wybudowaliśmy fundamenty pod dwa budynki, sierociniec dla chłopców i pod warsztat stolarsko-ślusarski. W roku 2015 planujemy wybudować podwaliny pod budynek, gdzie będzie znajdował się punkt medyczny oraz oddział położniczy.
Moim największym problemem jest jednak zebranie osób, które były by wstanie pokryć koszty takiego wyjazdu. Jest wiele osób, które chętnie poświęciły by swój czas I spędziły kilka tygodni na ciężkiej jakby nie było pracy, natomiast nie są wstanie zapłacić w całości za wyjazd.
Nie jedziemy do Indii, by może bezpośrednio ratować dzieci, ale jedziemy z wiarą, że w budynkach, które wznosimy, znajdą schronie i szansę na lepsze nie tylko “jutro”, ale “dzisiaj”, że ośrodek który pomagamy tworzyć, będzie miejscem gdzie zaznają szczęścia i poznania prawdziwego i żywego Boga.

Raporty z projektu


1503 – Misja Indie – raport
12 kwietnia 2016, Raporty
« Wstecz «
ZŁÓŻ WNIOSEK na dofinansowanie twojego projektu misyjnego! Terminy składania wniosków:
31 stycznia i 30 czerwca.

Złóż wniosek     Inne projekty

  Jakie projekty wspiera ASI?

  W zależności od możliwości danego oddziału, ASI wspiera projekty ewangelizacyjne o charakterze działalności zdrowotnej, edukacyjnej, rodzinnej, pomocy... czytaj więcej

  Złóż swój wniosek, inni pomogą ci go zrealizować. Złóż swój dar, a inni rozniosą ewangelię światu.

    Wesprzyj ASI  

  • O ASI…

   Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

   Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

  ^ Do Góry