1203 Rowerowy Obóz Misyjny

Wnioskodawca: Andrzej Sieja   \\   Rok realizacji: 2012   \\   Przyznane dofinansowanie: 10,000 PLN

Ewangelizacyjne obozy rowerowe to Boży sposób spędzania wakacji przez młodzież. Cel takiego obozu nie polega tylko na szeroko pojętej ewangelizacji zewnętrznej, ale przede wszystkim na uczeniu się, jak ułożyć swoje życie z Bogiem.

Program i charakter obozu jest w całości dostosowany do potrzeb młodych ludzi, którzy uczą się, jak być gospodarzami, a nie tylko gośćmi, dawcami, a nie tylko biorcami, współodpowiedzialnymi, a nie tylko „kibicami”. Młodzież prowadzi nabożeństwa, pomaga przygotowywać posiłki, sprząta, organizuje gry i zabawy sportowe, ogniska, a także pomaga okolicznym mieszkańcom. Tematy obozu nie są narzucane, ale konsultowane i współtworzone z młodzieżą, aby odpowiadały jej potrzebom. Przez dwa tygodnie, w grupie około 50 osób, tworzymy prawdziwą rodzinną atmosferę. Czas i harmonogram obozowych zajęć jest ułożony tak, aby zachowana została zdrowa zasada trójwymiarowego, równomiernego rozwoju każdego uczestnika. Jest więc czas na odpowiedni „pokarm duchowy” dostosowany do potrzeb młodzieży, czas na rekreację, sport i zabawę, a także służbę drugiemu człowiekowi.

Ewangelizacji nie traktujemy jako obowiązku i przymusu, ale jako wspaniałą przygodę z Bogiem. Może się to stać i dzieje się tylko dlatego, że wybieramy nie jedną, a kilka form ewangelizacji zgodnych z darami i możliwościami uczestników obozu. Do tej pory takimi formami były: kolportaż bogatej oferty literatury „Znaki Czasu”, koncerty religijne, uliczne pantomimy, wykłady religijne i zdrowotne, odwykówki, „EXPO zdrowie”, rozprowadzanie audiobooków, pomoc fizyczna w gospodarstwach domowych, prace społeczne wykonywane na rzecz okolicznych mieszkańców.

Na każdym obozie dzieją się niezwykłe Boże cuda dotyczące zmian charakterów młodych ludzi na lepsze. Podejmowane są decyzje, które swoimi konsekwencjami sięgają wieczności. Młodzież postanawia, że od tej pory Bóg będzie jej głównym celem i planem na całe życie. Obozy zawsze kończymy wspaniałą uroczystością chrztu. Jestem wdzięczny Bogu za to, że spełniają się słowa E. White:

[blockquote]Aby dzieło posuwało się do przodu we wszystkich jego dziełach, Bóg potrzebuje młodocianego wigoru, gorliwości i odwagi. On wybrał młodzież, aby przyśpieszyć rozwój swego Dzieła. Aby planować z czystym umysłem i realizować plany z odwagą potrzeba świeżej i niepohamowanej energii (Gospel Workers, s. 67).[/blockquote]

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji