1302 Rowerowy Obóz Misyjny

[imgframe path=”http://asi.org.pl/site/wp-content/uploads/2012/10/1302-projekt.jpg” size=”full” class=”alignnone”]

Wnioskodawca: Andrzej Sieja   \\   Rok realizacji: 2013   \\   Przyznane dofinansowanie: 9,000 PLN

Ewangelizacyjne obozy rowerowe to Boży sposób spędzania wakacyjnego czasu przez młodzież. Harmonogram obozowych zajęć rozłożony jest tak, by zachowana była zdrowa zasada trójwymiarowego, równomiernego rozwoju każdego uczestnika. Stąd jest czas na „pokarm duchowy” dostosowany do potrzeb młodzieży, czas na rekreację, sport i zabawę, a także służbę drugiemu człowiekowi. Tu młodzi ludzie uczą się dawać, nie tylko brać, współodpowiadać za program a nie tylko być „kibicami”.

Jednym z celów obozu jest szeroko pojęta ewangelizacja. Nie traktujemy jej jako obowiązku, ale jako wspaniałą przygodę z Bogiem. Jest to możliwe tylko dlatego, że wybieramy nie jedną, a kilka form ewangelizacji zgodnych z darami i możliwościami uczestników obozu, np.: kolportaż literatury Wydawnictwa „Znaki Czasu”, koncerty religijne, uliczne pantomimy, wykłady religijne i zdrowotne, odwykówki, Expo zdrowie, rozprowadzanie audiobooków, fizyczna pomoc w gospodarstwach domowych, prace społeczne wykonywane na rzecz okolicznych mieszkańców.

Najważniejszym jednak celem obozu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie jak ułożyć swoje życie z Bogiem. Na każdym obozie dzieją się niezwykłe Boże cuda dotyczące zmian charakterów młodych ludzi na lepsze. Młodzież postanawia, że od tej pory Bóg będzie głównym ich celem i planem na całe życie. Obozy zawsze kończymy uroczystością chrztu.

Andrzej Sieja

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji