1820 – nadzieja.tv – Ewangelizacja wśród osób głuchych

1820

Wnioskodawca: nadzieja.tv   \\   Rok realizacji: 2018   \\   Przyznane dofinansowanie: 25.600 PLN

Społeczność osób niesłyszących i z problemami słuchowymi w Polsce liczy kilka milionów osób. To bardzo specyficzna grupa osób, która posiada własny język i kulturę oraz na swój sposób postrzega rzeczywistość wokół siebie. Chrześcijanie stanowią w tej grupie zaledwie kilka procent, jest to więc wielkie pole do ewangelizacji. Projekt ma na celu przygotowanie rozwiązania, które przybliży im Jezusa Chrystusa jako osobistego Zbawiciela i stanowisko Adwentystów Dnia Siódmego w kwestiach religijnych, zdrowotnych i społecznych. Rozwiązaniem tym będzie zbudowanie specjalnego serwisu internetowego, który integrowałby niesłyszących Adwentystów Dnia Siódmego, dając im narzędzie dotarcia z ewangelią do innych sobie podobnych osób. Ten bezprecedensowy projekt zakłada tłumaczenie na język migowy również całych nabożeństw sobotnich.
Dotacja z ASI Polska przeznaczona będzie na dotarcie do polskiego środowiska niesłyszących poprzez tłumaczenie na język migowy istniejących i nowych materiałów filmowych nadzieja.tv, stworzenie strony internetowej, instalację pętli indukcyjnej dla tłumacza, pokrycie kosztów dojazdów i obsługi technicznej, budowę wirtualnego studia green-screen z oświetleniem typu LED i profesjonalną kamerą telewizyjną oraz pełną integrację z audycjami emitowanymi na żywo z Podkowy Leśnej.

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji