1502 – All4Him – Zburzyć mury uprzedzeń – raport (1)

Dodane przez Marcin Anielski   /   12 kwietnia 2016  /    Raporty

1502

Na początku lutego odwiedziliśmy Zakład Karny Kraków-Nowa Huta przedstawiając musical “Precedens”. Z uwagi na ograniczenia sali, na koncert mogło przyjść 50 skazanych, z czego ponad połowę stanowiły kobiety. Do zakładu udaliśmy się wspólnie z Pastorem Arturem Dżamanem, który po koncercie miał możliwość podzielenia się krótką refleksją odnośnie przebaczenia, jakie mamy w Jezusie Chrystusie oraz zaapelować do wszystkich, aby wyznali swoje grzechy przed Chrystusem. Po koncercie był czas, gdzie w indywidualnych rozmowach była okazja poznać bliżej historie tych ludzi oraz usłyszeć jak odebrali przedstawienie. Każdy skazany miał również możliwość wziąć darmową literaturę, którą zabraliśmy do aresztu.

Osobiste doświadczenie
To jest niesamowite przeżycie dla wszystkich, gdzie w sali o powierzchni 30 m2, w której nie było sceny czy podium ani jakichkolwiek krzeseł, gdzie wszyscy stali, a musical był przedstawiany tuż przed twarzami skazanych, w trakcie przerw pomiędzy utworami było słychać tylko delikatne pociągnięcia nosem spowodowane płaczem sporej części żeńskiej publiczności. Jak później mówiły w indywidualnych rozmowach, miały wrażenie, że to jest przedstawienie o ich przeszłym życiu, tak jakby to one były bohaterkami. Wychowawca odpowiedzialny za osadzonych z zakładu w Nowej Hucie powiedział krótko: “takie przedstawienia powinny być tu częściej wystawiane, a taka tematyka częściej poruszana”. Pokazuje to po raz kolejny, że z ewangelią można dotrzeć do każdej grupy społecznej, jeśli uda się nawiązać z nimi wspólny język.


Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry