1506 Grupy Terenowe 2016 – raport (4)

1506

W roku 2015 odbyło sie kilka spotkań członków Grup Terenowych: w Szczytnie, Wieluniu, Częstochowie, Chełmnie, Szczecinie i -Stargardzie Szczecińskim, Wrocławiu, Kielcach, Płocku. Ogólnopolski Zjazd Członków Grup Terenowych miał miejsce w Wieliczce w lipcu 2015. Każde spotkanie tych grup miało inny charakter i skierowane było do innych osób. W spotkaniach Grup Terenowych wzięło udział łącznie ok. 200 osób, a na zjazd w Wieliczce przyjechało ok. 500 osób. W programie spotkania członków Grupy Terenowej były następujące działania:
– angażowanie członków kościoła do służby poprzez różne działania misyjne,
– prowadzenie do ożywienia zborów poprzez wspólną misję,
– warsztaty w małych grupach (Jak pozyskać ludzi dla Chrystusa, Rola modlitwy w misji i życiu osobistym, Uczniostwo w czasach końca, Rola osobistych relacji z Panem Bogiem),
– a także dzielenie się doświadczeniami misyjnymi z różnych terenów.

Osobiste doświadczenie
Pod koniec roku zaplanowaliśmy 2 koncerty w Płocku i postanowiliśmy zaangażować do tego inne zbory, między innymi z Ciechanowa, Sochaczewa, okolic Bydgoszczy i Włocławka. Koncerty miały się odbyć w domu opieki (z któym, kiedyś już współpracowaliśmy), oraz w płockim Centrum ds. Orgnizacji Pozarządowych, dla mieszkańców miasta. Organizacja koncertu była dla nas wielkim wyzwaniem, ponieważ tuż przed koncertem część naszego zespołu rozchorowałą się, ale wiedzieliśmy że nie możemy się wycofać. Zdecydowaliśmy się pomimo wszystko poprowadzić zaplanowane programy. Pan Bóg moco nam pobłogosławił i wsparł poprzez swoich aniołów. Mieliśmy dwa wspaniałe koncerty w których nie tylko śpiewaliśmy ale też opowiadaliśmy osobiste doświadczenia z Bogiem, tego jak On prowadzi róznymi drogami, ale zawsze najlepszymi dla człowieka. Proruszaliśmy kwestię Boga, który jest Uzdrowicielem. Opowiadaliśmy wiele doświadczeń o tym jak Bóg wyprowadzał ludzi z różnych bardzo ciężkich chorób, ale też mówiliśmy o Jego uzdrawiającej miłości, która może zaleczyć każdą ranę w naszych sercach. Widzieliśmy jak Duch Święty porusza serca naszych słuchaczy, było wiele łez i wiele pytań.
Program słowno-muzyczny, który został przygotowany, przeplatany był wystąpieniem Gabriela Chmielewskiego oraz pastora okręgowego Czesława Czajki. Gabriel opowiadał o tym, jak ważne w naszym życiu jest stosowanie 8 zasad zdrowia, natomiast pastor Czajka poruszył kwestię miłującego Zabwiciela. Bóg stworzył między nami taką niebiańską atmosferę, że podczas spotkania nikt nie chciał opuscić miejsca zgromadzenia. Program trwał ponad 3 godziny. Spotkanie zakończyliśmy ogólną modlitwą „Ojcze nasz”, którą wypowiadali wszyscy zgromadzeni. Na zakończenie programu rozdaliśmy wszystkim wydrukowane pieśni syjońskie i już razem wielkim „chórem” śpiewaliśmy na chwałe naszego Zbawiciela. To było cudowne doświadczenie, w którym Bóg pokazał nam, że nie nalezy rezygować z działań misyjnych pomimo wielu róznych przeciwności. Mogliśmy również zobaczyć Boga, który kruszy serca ludzkie! Niech będzie za to chwała Jezusowi!
Beata

Zobacz projekt!

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji