1515 Nadzieja.tv – Projekt misji medialnej-Raport

Dodane przez Marcin Anielski   /   04 września 2016  /    Raporty

1515-01-raport

Dzięki nadzieja.tv realizowano przede wszystkim transmisje nabożeństw ze zboru w Podkowie Leśnej (52 transmisje rocznie). Wrosła też nasza wiedza co do pożytku takiej transmisji, gdzie całe zbory potrafią za pomocą rzutnika oglądać z nami nabożeństwo, z zachowaniem całego ceremoniału. W Domu Opieki „Samarytanin” jest cała grupa starszych osób, którym w ten sposób zapewniamy łączność duchową z Kościołem, gdy brak pastora do wygłoszenia kazania.

Nie bez znaczenia jest jedyna, tworzona od podstaw, polskojęzyczna wersja lekcji szkoły sobotniej na wideo (52 odcinki rocznie, bez przerwy w wakacje; w styczniu wyprodukowaliśmy 200-tny odcinek). W roku 2011 zaczynaliśmy z ilością widzów na poziomie 200-300 osób, a pod koniec roku 2015 było to 700-800 osób (archiwa) i drugie tyle podczas sobotnich transmisji nabożeństwa (ok. 1500 osób na tydzień).

W międzyczasie zakończyliśmy serię Czy warto jeszcze w coś wierzyć?, która gromadziła ok. 400 osobową widownię w każdą niedzielę. Pomysł był kontynuowany w nowej serii Kontrowersyjna Biblia. Programy były emitowane na żywo, a z widzowie mogli zadawać pytania bezpośrednio do studia za pomocą uruchomionego czatu. Nadzieja.tv realizowała również dodatkowe programy, jak Dzień Osteopaty we współpracy z Podkowiańską Wyższą Szkołą Medyczną czy konferencję Adwentyści dla zdrowia przy udziale Sekretariatu ds. Zdrowia przy Zarządzie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.

W prace nadzieja.tv zaangażowany jest jeden pracownik etatowy oraz dziesięciu wolontariuszy, wśród których prym wiodą osoby młode, wnoszące w ten sposób swój wkład w rozwój lokalnej społeczności zboru w Podkowie Leśnej. W ramach serwisu prowadzone są badania nad kolejnymi programami, które mogłyby być uruchomione w najbliższym czasie oraz wpływie reklamy na zwiększenie oglądalności i zasięgu materiałów filmowych.

Nasz fanpage na Facebooku, z racji wypuszczenia filmu o zasięgu wiralowym, zwiększył poziom polubień o ponad 3000 osób, a film dotarł do 2,3 miliona osób. Obejrzało go kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Dwa główne archiwa wideo, Vimeo (120 tysięcy widzów) i YouTube (140 tysięcy widzów), również zanotowały wzrosty oglądalności. Nowy serwis archiwum dźwiękowego (Soundcloud) nadal nie notuje większego zainteresowania (5 tysięcy słuchaczy), ale stanowi cenne źródło podcastów (używanych na sprzętach mobilnych), szczególnie że lekcje szkoły sobotniej ukazują się również w ten sposób.

Dzięki działalności nadzieja.tv w roku 2015 udało się spełnić założenia związane z kontynuowaniem tej formy misji medialnej oraz dotrzeć do dziesiątek tysięcy ludzi z poselstwem Ewangelii, przybliżając wierzenia adwentystów szerokim kręgom polskiego społeczeństwa.

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry