Wspomnienia z Kongresu 2019 w Łodzi

Jubileuszowy, X Kongres ASI Polska odbył się w dniach 6-8 grudnia 2019 r. w Łodzi pod hasłem Ufaj, działaj, zwyciężaj. Głównym mówcą był znany w Polsce pastor Pavel Goia. Przemawiał z mocą, opisując wiele doświadczeń, które w zajmujący sposób obrazowały głębokie duchowe prawdy, przykuwając uwagę wszystkich zebranych. Słuchając takich ludzi jak pastor Goia, możemy czuć się zachęceni do głębszej relacji z naszym Zbawicielem, który chce każdego z nas użyć w swoim dziele. Pavel Goia nie mówi o teorii, ale o praktycznym życiu z Bogiem. Szczególnie przemówił do mnie przykład, kiedy dzieci Pavela jechały z nim samochodem w bardzo trudnych warunkach, ale nie odczuwały strachu. Czuły się bezpiecznie, ponieważ znały i ufały kierowcy, którym był ich tato. Zastanawiam się, jak często my, zamiast oddać Panu Bogu ster w swoim życiu, staramy się sami za wszelką cenę trzymać kierownicę i wybierać własną drogę. Wówczas odczuwamy niepokój, zmagamy się, niekiedy boimy. Słuchając pastora, czułam się wzmocniona i zachęcona, bo choć wiem, że wypełnianie woli Bożej nie oznacza braku trudności, to jednak nabrałam nowej motywacji i energii do realizacji planu, który Pan Bóg ma dla mnie. 

5 dla Jezusa

Niezwykle ważnym i ubogacającym elementem wydarzenia była wyjątkowa oprawa muzyczna, którą tworzyli różni wykonawcy. Wśród nich zespół 5 dla Jezusa złożony z młodych osób, pięknie śpiewających i grających na cześć Panu Bogu, inspiruje wszystkich, w tym najmłodszych uczestników Kongresu do tego, aby wielbić Boga swoimi talentami. Wybitnie śpiewający kwartet męski ChristAll Sound z imponującymi, harmonijnie brzmiącymi głosami wznosił nas w atmosferę niebios.

Zespół ChristAll Sound z RumuniiW niedzielę uczestnicy Kongresu mieli możliwość udziału w warsztatach Markusa Witte pt. Od pomysłu do skutecznego biznesu misyjnego oraz Beaty Śleszyńskiej na temat macierzyństwa i Daniela Kluski o ojcostwie. 

Warsztaty z Markusem Witte

Kongres był też świetną okazją do spędzenia czasu z przyjaciółmi i nawiązania nowych znajomości nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Jest to dla mnie szczególnie ważne, gdyż jako mama dwójki dzieci wiem, jakie znaczenie mają dla nich relacje i społeczność z innymi wierzącymi dziećmi we współczesnym zlaicyzowanym świecie. Dzieci miały również swój program, dzięki zaangażowaniu oddanych osób, które przygotowały dla nich ciekawe zajęcia i zabawy. Bardzo cenię te osoby, które rezygnują z własnego komfortu i możliwości udziału w programie dla dorosłych po to, aby służyć na rzecz dzieci!

Podczas Kongresu można było zapoznać się z projektami misyjnymi realizowanymi w 2019 roku dzięki wsparciu ASI. Dobrze jest widzieć pomysłowość, zaangażowanie i pasję wielu osób, które działają różnymi metodami, aby pokazywać innym Jezusa. Odbyła się również zbiórka pieniędzy na projekty misyjne na kolejny rok. Kwota znów zaskoczyła wszystkich. Potrzebne było 220 tys. zł, a udało się zebrać ponad 290 tys. zł!

Myślę, że każdy z uczestników mógł odczuć działanie Pana Boga podczas tych 3 dni. Był to dobry czas, w którym zapoznaliśmy się z wieloma budującymi doświadczeniami, przemyśleniami oraz inspirującymi pomysłami. Teraz nadszedł czas, aby w codziennym życiu ufać, działać i zwyciężać z naszym Zbawicielem i dla Niego!

Małgorzata Trzeciak-Widz

Więcej:

Kongres 2022 w Gliwicach

Nie bój się Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw

Dotacja do projektu na rok 2023

Czy chcesz rozpocząć lub rozwinąć pracę misyjną dla Boga? Nie wiesz skąd wziąć część funduszy na realizację twojego pomysłu? Skorzystaj ze wsparcia ASI Polska, które

Termin następnego kongresu? Zagłosuj

Naszym gorącym pragnieniem jest to, aby kolejny Kongres w roku 2022 mógł mieć formę fizycznego spotkania. Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że w cieplejszym czasie ograniczenia

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji