VIII Kongres ASI Polska w Bytomiu – najważniejsze informacje

633x371

Boża moc – nasze ręce
„Tajemnica powodzenia leży w zespoleniu boskiej mocy z ludzkim wysiłkiem. Ci, którzy w życiu osiągają największe wyniki, opierają się bez zastrzeżeń na ramieniu Wszechmocnego.
Duch Święty natchnął Jozuego do modlitwy, by znów mógł być dany dowód potęgi Boga Izraela. Nie było w tej prośbie zarozumialstwa ze strony wielkiego wodza. Jozue otrzymał obietnicę, że Bóg na pewno pokona tych nieprzyjaciół Izraela, a jednak zmobilizował gorliwie siły, jak gdyby sukces Izraela zależał wyłącznie od armii izraelskiej. Uczynił wszystko, co było w ludzkiej mocy, i wtedy wołał w wierze, prosząc o boską pomoc. Mąż, który rozkazał: Słońce zatrzymaj się w Gibeonie, a ty księżycu, w dolinie Ajalon — to człowiek, który w obozie w Gilgal godzinami leżał twarzą do ziemi modląc się. Człowiek modlitwy to człowiek mocy.”
Ellen White, Patriarchowie i prorocy, Wydawnictwo Znaki Czasu, s. 379.2. wiecej

Szybkimi krokami zbliża się kolejny, już VIII Kongres ASI Polska. Tym razem spotkamy się w Bytomiu w dniach 7-9 grudnia 2017. Głównym mówcą będzie pochodzący z Libanu brat Raafat Kamal, a specjalnym gościem zagranicznym – Alexey Ostapenko, dyrektor szkoły medyczno-misyjnej i współzałożyciel pierwszego sanatorium na Ukrainie. Mottem kongresu w roku 2017 są słowa Boża moc – nasze ręce.
Kongres ASI jest miejscem, gdzie możemy poznawać Pana Boga i wywyższać Jego imię. W czasie jego trwania poznamy niecodzienne sposoby realizacji misji zleconej nam przez Boga. Usłyszymy o realizacji projektów wspieranych przez ASI w całym kraju oraz o nowych przedsięwzięciach, które potrzebują naszego wsparcia. Ponadto będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w wielu praktycznych warsztatach.

1a) Słoń i jego palik, czyli jak nie dopuścić, by świat zniszczył twój potencjałMonika Anulak
Warsztat opracowany na bazie książki Alexa i Bretta Harrisów „Rób trudne rzeczy” adresowany jest do:
– młodych ludzi, którzy chcą dowiedzieć się, jaką rolę narzuca im współczesna kultura i złapać inspirację, aby się temu nie poddać!
– ludzi w średnim wieku, którzy oczekują czegoś więcej – a jednak od lat nic się nie zmienia;
– ludzi starszych, którzy szukają motywacji do dzielenia się bogactwem swojego doświadczenia!
Mam gorącą nadzieję, że uczestnictwo w tym warsztacie będzie czasem zakasywania duchowych rękawów, aby zacząć robić TRUDNE RZECZY – ku Bożej chwale! Nie zadowalaj się miejscem w środku stada – to nie jest Twoje miejsce!

1b) Internet – pole misyjne czy pole minoweMarek Vogt-Goliasz
Warsztat poświęcony wypracowaniu skutecznych metod ewangelizacji za pośrednictwem Internetu, a w szczególności portali społecznościowych. W programie:
– wymiana doświadczeń związanych z misją internetową;
– analiza działań profilu FB Adwentyści Poznań;
– podpowiedzi E. White na temat działania w Internecie;
– dyskusja o możliwościach działania.

2a) Znaczenie wsparcia i motywacjiMałgorzata Rykucka
Bóg stworzył Kościół, czyli społeczność wierzących, nie bez powodu. Daje nam społeczność, żebyśmy ją budowali, ale też z niej korzystali. Bo każdy jest inny i od każdego możemy się czegoś nauczyć. Każdy z nas ma też chwile zwątpienia czy zniechęcenia i każdy potrzebuje czasem wsparcia, inspiracji, pocieszenia.
– Jak korzystać z inspiracji?
– Jak inspirować innych?
– Jak budować grupę oddanych Bogu pracowników?
– Jak nie ulec zniechęceniu?
Na te i inne pytania spróbujemy wspólnie wypracować odpowiedzi przez dyskusję i ćwiczenia w grupach.

2b) Centrum wpływu – mój pomysł na biznesAlexey Ostapenko
Na przestrzeni ostatnich lat docierały do nas wezwania do udziału w nowych inicjatywach Generalnej Konferencji – ożywienia i reformacji, misji w miastach czy wszechstronnej służbie medycznej. Pan Bóg powołuje nas do zakładania ośrodków misyjnych: centrów zdrowia, klinik, szkół, sklepów ze zdrową żywnością i innych centrów wpływu. Czy to wciąż możliwe, po 100 latach, odkąd owe wytyczne zostały nam dane? Czy te ośrodki mogą pracować efektywnie? Przyjdź i posłuchaj, podzielę się własnym doświadczeniem.

Miejsce Kongresu:
Hotel Prime Bytom
Ul. Strzelców Bytomskich 87 C
41-914 Bytom
http://hotelbytom.pl

Rejestracja
Rejestracja na VIII Kongres ASI Polska rozpoczyna się dnia 12.11.2017 i będzie możliwa do 03.12.2017. Jednak dla tych, którzy zarejestrują się w pierwszej kolejności, czekają specjalne zniżki!
• od 12 do 27 listopada 2017 r. (opłaty wg cennika z 20% upustem)
• od 28 listopada do 03 grudnia 2017 r. (opłaty wg cennika)

Rejestracja możliwa jest od dnia 12 listopada na jeden z dwóch sposobów:
• telefonicznie — dzwoniąc pod numer +48 792-742-790,
• internetowo — poprzez pobranie i wypełnienie formularza rejestracyjnego za strony asi.org.pl, a następnie odesłanie go na adres kongres@asi.org.pl;

Szczegółowy cennik oraz informacje dotyczące wyżywienia i zakwaterowania już niebawem zostaną zamieszczone na naszej stronie (do 12-11-2017).

Ramowy program VIII Kongresu ASI Polska w Bytomiu, opisy wybranych projektów misyjnych realizowanych w roku 2017 oraz misyjne plany na rok 2018 można znaleźć w biuletynie kongresowym. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nim – będzie bardzo ciekawie i inspirująco!
Pobierz biuletyn 2017 (PDF – 2,3 MB)

Na stronie wydarzenia na Facebook’u możesz zobaczyć, kto jeszcze wybiera się na ten Kongres do Bytomia. Na pewno spotkasz tam wielu znajomych.

Do zobaczenia w Bytomiu!
na VIII Kongresie ASI Polska

Więcej:

Kongres 2022 w Gliwicach

Nie bój się Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw

Dotacja do projektu na rok 2023

Czy chcesz rozpocząć lub rozwinąć pracę misyjną dla Boga? Nie wiesz skąd wziąć część funduszy na realizację twojego pomysłu? Skorzystaj ze wsparcia ASI Polska, które

Termin następnego kongresu? Zagłosuj

Naszym gorącym pragnieniem jest to, aby kolejny Kongres w roku 2022 mógł mieć formę fizycznego spotkania. Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że w cieplejszym czasie ograniczenia

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji