VIII Kongres ASI Polska w Bytomiu – najważniejsze informacje

633x371

Boża moc – nasze ręce
„Tajemnica powodzenia leży w zespoleniu boskiej mocy z ludzkim wysiłkiem. Ci, którzy w życiu osiągają największe wyniki, opierają się bez zastrzeżeń na ramieniu Wszechmocnego.
Duch Święty natchnął Jozuego do modlitwy, by znów mógł być dany dowód potęgi Boga Izraela. Nie było w tej prośbie zarozumialstwa ze strony wielkiego wodza. Jozue otrzymał obietnicę, że Bóg na pewno pokona tych nieprzyjaciół Izraela, a jednak zmobilizował gorliwie siły, jak gdyby sukces Izraela zależał wyłącznie od armii izraelskiej. Uczynił wszystko, co było w ludzkiej mocy, i wtedy wołał w wierze, prosząc o boską pomoc. Mąż, który rozkazał: Słońce zatrzymaj się w Gibeonie, a ty księżycu, w dolinie Ajalon — to człowiek, który w obozie w Gilgal godzinami leżał twarzą do ziemi modląc się. Człowiek modlitwy to człowiek mocy.”
Ellen White, Patriarchowie i prorocy, Wydawnictwo Znaki Czasu, s. 379.2. wiecej

Szybkimi krokami zbliża się kolejny, już VIII Kongres ASI Polska. Tym razem spotkamy się w Bytomiu w dniach 7-9 grudnia 2017. Głównym mówcą będzie pochodzący z Libanu brat Raafat Kamal, a specjalnym gościem zagranicznym – Alexey Ostapenko, dyrektor szkoły medyczno-misyjnej i współzałożyciel pierwszego sanatorium na Ukrainie. Mottem kongresu w roku 2017 są słowa Boża moc – nasze ręce.
Kongres ASI jest miejscem, gdzie możemy poznawać Pana Boga i wywyższać Jego imię. W czasie jego trwania poznamy niecodzienne sposoby realizacji misji zleconej nam przez Boga. Usłyszymy o realizacji projektów wspieranych przez ASI w całym kraju oraz o nowych przedsięwzięciach, które potrzebują naszego wsparcia. Ponadto będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w wielu praktycznych warsztatach.

1a) Słoń i jego palik, czyli jak nie dopuścić, by świat zniszczył twój potencjałMonika Anulak
Warsztat opracowany na bazie książki Alexa i Bretta Harrisów „Rób trudne rzeczy” adresowany jest do:
– młodych ludzi, którzy chcą dowiedzieć się, jaką rolę narzuca im współczesna kultura i złapać inspirację, aby się temu nie poddać!
– ludzi w średnim wieku, którzy oczekują czegoś więcej – a jednak od lat nic się nie zmienia;
– ludzi starszych, którzy szukają motywacji do dzielenia się bogactwem swojego doświadczenia!
Mam gorącą nadzieję, że uczestnictwo w tym warsztacie będzie czasem zakasywania duchowych rękawów, aby zacząć robić TRUDNE RZECZY – ku Bożej chwale! Nie zadowalaj się miejscem w środku stada – to nie jest Twoje miejsce!

1b) Internet – pole misyjne czy pole minoweMarek Vogt-Goliasz
Warsztat poświęcony wypracowaniu skutecznych metod ewangelizacji za pośrednictwem Internetu, a w szczególności portali społecznościowych. W programie:
– wymiana doświadczeń związanych z misją internetową;
– analiza działań profilu FB Adwentyści Poznań;
– podpowiedzi E. White na temat działania w Internecie;
– dyskusja o możliwościach działania.

2a) Znaczenie wsparcia i motywacjiMałgorzata Rykucka
Bóg stworzył Kościół, czyli społeczność wierzących, nie bez powodu. Daje nam społeczność, żebyśmy ją budowali, ale też z niej korzystali. Bo każdy jest inny i od każdego możemy się czegoś nauczyć. Każdy z nas ma też chwile zwątpienia czy zniechęcenia i każdy potrzebuje czasem wsparcia, inspiracji, pocieszenia.
– Jak korzystać z inspiracji?
– Jak inspirować innych?
– Jak budować grupę oddanych Bogu pracowników?
– Jak nie ulec zniechęceniu?
Na te i inne pytania spróbujemy wspólnie wypracować odpowiedzi przez dyskusję i ćwiczenia w grupach.

2b) Centrum wpływu – mój pomysł na biznesAlexey Ostapenko
Na przestrzeni ostatnich lat docierały do nas wezwania do udziału w nowych inicjatywach Generalnej Konferencji – ożywienia i reformacji, misji w miastach czy wszechstronnej służbie medycznej. Pan Bóg powołuje nas do zakładania ośrodków misyjnych: centrów zdrowia, klinik, szkół, sklepów ze zdrową żywnością i innych centrów wpływu. Czy to wciąż możliwe, po 100 latach, odkąd owe wytyczne zostały nam dane? Czy te ośrodki mogą pracować efektywnie? Przyjdź i posłuchaj, podzielę się własnym doświadczeniem.

Miejsce Kongresu:
Hotel Prime Bytom
Ul. Strzelców Bytomskich 87 C
41-914 Bytom
http://hotelbytom.pl

Rejestracja
Rejestracja na VIII Kongres ASI Polska rozpoczyna się dnia 12.11.2017 i będzie możliwa do 03.12.2017. Jednak dla tych, którzy zarejestrują się w pierwszej kolejności, czekają specjalne zniżki!
• od 12 do 27 listopada 2017 r. (opłaty wg cennika z 20% upustem)
• od 28 listopada do 03 grudnia 2017 r. (opłaty wg cennika)

Rejestracja możliwa jest od dnia 12 listopada na jeden z dwóch sposobów:
• telefonicznie — dzwoniąc pod numer +48 792-742-790,
• internetowo — poprzez pobranie i wypełnienie formularza rejestracyjnego za strony asi.org.pl, a następnie odesłanie go na adres kongres@asi.org.pl;

Szczegółowy cennik oraz informacje dotyczące wyżywienia i zakwaterowania już niebawem zostaną zamieszczone na naszej stronie (do 12-11-2017).

Ramowy program VIII Kongresu ASI Polska w Bytomiu, opisy wybranych projektów misyjnych realizowanych w roku 2017 oraz misyjne plany na rok 2018 można znaleźć w biuletynie kongresowym. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nim – będzie bardzo ciekawie i inspirująco!
Pobierz biuletyn 2017 (PDF – 2,3 MB)

Na stronie wydarzenia na Facebook’u możesz zobaczyć, kto jeszcze wybiera się na ten Kongres do Bytomia. Na pewno spotkasz tam wielu znajomych.

Do zobaczenia w Bytomiu!
na VIII Kongresie ASI Polska

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Kongres 2023 w Jeleniej Górze

Organizacja Kongresu ASI Polska w roku 2023 planowana jest w Diecezji Zachodniej, prawdopodobnie w nowo wyremontowanym budynku Kościoła ADS w Jeleniej Górze. Pamiętaj, aby już

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji