Kongres 2022 w Gliwicach

Nie bój się

Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw (ASI) jest organizacją wspierającą Adwentystów w rozwijaniu i dofinasowaniu projektów misyjnych od kilkunastu lat. Ludzie niezatrudnieni w Kościele mają możliwość realizacji projektów misyjnych zleconych im przez Boga dzięki wsparciu finansowemu braci i sióstr. Przyświeca nam zawsze ten sam cel – głoszenie ewangelii wiecznej zagubionym ludziom.

Wydarzenia na świecie potwierdzają, iż zakończenie wielkiego boju pomiędzy Chrystusem a szatanem jest bliskie. Coraz więcej słyszy się o wojnach, chorobach, kryzysach ekonomicznych, żywieniowych i upadku moralności. Świat coraz bardziej pogrąża się w buncie przeciwko Stwórcy.

Pan Jezus przepowiadając ostatnie wydarzenia na świecie powiedział …baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać… (Mat. 24,6), ...i będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec… (Mat. 24,14). Boży lud jest powołany do wielkiego zadania, które może być wykonane tylko wtedy, gdy będziemy poddani Duchowi Świętemu. Tylko z Bogiem możemy odważnie stawić czoło trudnościom, kryzysom i wszystkim lękom. Dlatego tak ważne jest, aby lud Boży jednoczył się w modlitwie, wspólnym studiowaniu Pisma Świętego i głoszeniu trójanielskiego poselstwa.

Odpowiedzią na te potrzeby jest tegoroczny, międzynarodowy kongres ASI zatytułowany Nie bój się. Głównym mówcą będzie amerykański pastor Doug Batchelor, znany m.in. z programów telewizyjnych Amazing Facts oraz książki Najbogatszy jaskiniowiec. Kongres odbędzie się w dniach 25-28.08.2022 r. w Arenie Gliwice. W trakcie kongresu będziemy dzielić się doświadczeniami z różnych projektów misyjnych z całej Europy. Będzie okazja poznać z bliska projekty misyjne, organizacje i firmy adwentystyczne, które będą prezentowane na stoiskach. Osoby prowadzące projekty misyjne lub działalności gospodarcze serdecznie zapraszam do zgłaszania swojego stoiska, aby każdy mógł dowiedzieć się więcej o Waszej działalności. Ponadto będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach tematycznych oraz działaniach misyjnych prowadzonych na terenie Gliwic.

Z uwagi na brak zewnętrznego finansowania ASI jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia opłaty kongresowej, aby móc pokryć koszty wynajmu sali i organizacji kongresu. Zarząd oraz wszystkie osoby zaangażowane w działanie ASI są wolontariuszami, czyli nie otrzymują żadnego wynagrodzenia z tytułu tej działalności. ASI zawsze przekazuje 100% zebranych środków na projekty misyjne. Wierzę, iż zrozumiecie motywy wprowadzenia opłaty kongresowej i chętnie weźmiecie udział w tegorocznym kongresie Adwentystycznego Stowarzyszenia Inicjatyw. Poniżej zamieszczony jest cennik i link do rejestracji kongresowej.

Koszt udziału w kongresie (PL):
• pojedynczy uczestnik – 75 PLN
• małżeństwo – 100 PLN
• studenci – 25 PLN
• młodzież (wiek 13-17) – 20 PLN
• dzieci (wiek 0-12) – 0 PLN
• jednodniowa wejściówka w czwartek lub piątek – 25 PLN/dzień

Koszt stoiska na wystawie:
• Ekonomiczne – 100 PLN
• Plus – 250 PLN

Wyżywienie jest płatne osobno. Można dokonać zamówienia jedzenia przez formularz rejestracyjny lub mieć wyżywienie we własnym zakresie.

Polecam zapoznanie się i osobistą rezerwację miejsc noclegowych w hotelach, hostelach lub apartamentach m.in. na stronach internetowych booking.com i airbnb.pl. Rezerwacja zakwaterowania nie jest po stronie organizatorów. Lista potencjalnych hoteli:

1. Hotel Royal 3*, Matejki 10, 44-100 Gliwice,
2. Hotel Diament Plaza Gliwice 4*, Zwycięstwa 30, 44-100 Gliwice,
3. Hotel Diament Economy Gliwice 3*, Zwycięstwa 42, 44-100 Gliwice,
4. Qubus Hotel Gliwice 3*, Dworcowa 27, 44-100 Gliwice,
5. Hostel Malinowski City, Narutowicza 23, 44-109 Gliwice,

Organizatorzy pracują nad znalezieniem tańszego zakwaterowania i będą informować osoby zapisane na bieżąco.

Polscy uczestnicy kongresu ASI proszeni są o zarejestrowanie się przez Internet do dnia 14.08.2022 18 sierpnia 2022 – rejestracja została przedłużona o kilka dni. 
Uwaga! Na sobotnią i niedzielną część programu kongresowego nie trzeba się rejestrować. Osoby bez rejestracji organizują sobie posiłki we własnym zakresie.

Program dla dzieci
W trakcie kongresu planowane są zajęcia dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 2-6 lat oraz 7-12 lat w piątek i sobotę.

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji