Kongres 2022 w Gliwicach

Nie bój się

Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw (ASI) jest organizacją wspierającą Adwentystów w rozwijaniu i dofinasowaniu projektów misyjnych od kilkunastu lat. Ludzie niezatrudnieni w Kościele mają możliwość realizacji projektów misyjnych zleconych im przez Boga dzięki wsparciu finansowemu braci i sióstr. Przyświeca nam zawsze ten sam cel – głoszenie ewangelii wiecznej zagubionym ludziom.

Wydarzenia na świecie potwierdzają, iż zakończenie wielkiego boju pomiędzy Chrystusem a szatanem jest bliskie. Coraz więcej słyszy się o wojnach, chorobach, kryzysach ekonomicznych, żywieniowych i upadku moralności. Świat coraz bardziej pogrąża się w buncie przeciwko Stwórcy.

Pan Jezus przepowiadając ostatnie wydarzenia na świecie powiedział …baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać… (Mat. 24,6), ...i będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec… (Mat. 24,14). Boży lud jest powołany do wielkiego zadania, które może być wykonane tylko wtedy, gdy będziemy poddani Duchowi Świętemu. Tylko z Bogiem możemy odważnie stawić czoło trudnościom, kryzysom i wszystkim lękom. Dlatego tak ważne jest, aby lud Boży jednoczył się w modlitwie, wspólnym studiowaniu Pisma Świętego i głoszeniu trójanielskiego poselstwa.

Odpowiedzią na te potrzeby jest tegoroczny, międzynarodowy kongres ASI zatytułowany Nie bój się. Głównym mówcą będzie amerykański pastor Doug Batchelor, znany m.in. z programów telewizyjnych Amazing Facts oraz książki Najbogatszy jaskiniowiec. Kongres odbędzie się w dniach 25-28.08.2022 r. w Arenie Gliwice. W trakcie kongresu będziemy dzielić się doświadczeniami z różnych projektów misyjnych z całej Europy. Będzie okazja poznać z bliska projekty misyjne, organizacje i firmy adwentystyczne, które będą prezentowane na stoiskach. Osoby prowadzące projekty misyjne lub działalności gospodarcze serdecznie zapraszam do zgłaszania swojego stoiska, aby każdy mógł dowiedzieć się więcej o Waszej działalności. Ponadto będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach tematycznych oraz działaniach misyjnych prowadzonych na terenie Gliwic.

Z uwagi na brak zewnętrznego finansowania ASI jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia opłaty kongresowej, aby móc pokryć koszty wynajmu sali i organizacji kongresu. Zarząd oraz wszystkie osoby zaangażowane w działanie ASI są wolontariuszami, czyli nie otrzymują żadnego wynagrodzenia z tytułu tej działalności. ASI zawsze przekazuje 100% zebranych środków na projekty misyjne. Wierzę, iż zrozumiecie motywy wprowadzenia opłaty kongresowej i chętnie weźmiecie udział w tegorocznym kongresie Adwentystycznego Stowarzyszenia Inicjatyw. Poniżej zamieszczony jest cennik i link do rejestracji kongresowej.

Koszt udziału w kongresie (PL):
• pojedynczy uczestnik – 75 PLN
• małżeństwo – 100 PLN
• studenci – 25 PLN
• młodzież (wiek 13-17) – 20 PLN
• dzieci (wiek 0-12) – 0 PLN
• jednodniowa wejściówka w czwartek lub piątek – 25 PLN/dzień

Koszt stoiska na wystawie:
• Ekonomiczne – 100 PLN
• Plus – 250 PLN

Wyżywienie jest płatne osobno. Można dokonać zamówienia jedzenia przez formularz rejestracyjny lub mieć wyżywienie we własnym zakresie.

Polecam zapoznanie się i osobistą rezerwację miejsc noclegowych w hotelach, hostelach lub apartamentach m.in. na stronach internetowych booking.com i airbnb.pl. Rezerwacja zakwaterowania nie jest po stronie organizatorów. Lista potencjalnych hoteli:

1. Hotel Royal 3*, Matejki 10, 44-100 Gliwice,
2. Hotel Diament Plaza Gliwice 4*, Zwycięstwa 30, 44-100 Gliwice,
3. Hotel Diament Economy Gliwice 3*, Zwycięstwa 42, 44-100 Gliwice,
4. Qubus Hotel Gliwice 3*, Dworcowa 27, 44-100 Gliwice,
5. Hostel Malinowski City, Narutowicza 23, 44-109 Gliwice,

Organizatorzy pracują nad znalezieniem tańszego zakwaterowania i będą informować osoby zapisane na bieżąco.

Polscy uczestnicy kongresu ASI proszeni są o zarejestrowanie się przez Internet do dnia 14.08.2022 18 sierpnia 2022 – rejestracja została przedłużona o kilka dni. 
Uwaga! Na sobotnią i niedzielną część programu kongresowego nie trzeba się rejestrować. Osoby bez rejestracji organizują sobie posiłki we własnym zakresie.

Program dla dzieci
W trakcie kongresu planowane są zajęcia dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 2-6 lat oraz 7-12 lat w piątek i sobotę.

Więcej:

Zobacz projekty misyjne na rok 2023

2301 – Łukasz Łękawa – Promocja książek na Dolnym Śląsku Rok realizacji 2023 Przyznane dofinansowanie: 3.000 PLN Jednym z celów, jakie chcemy zrealizować poprzez promocję

Dotacja do projektu na rok 2023

Czy chcesz rozpocząć lub rozwinąć pracę misyjną dla Boga? Nie wiesz skąd wziąć część funduszy na realizację twojego pomysłu? Skorzystaj ze wsparcia ASI Polska, które

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji