Mówcy III Kongresu ASI Polska

Przedstawiamy najważniejszych mówców III Kongresu ASI Polska:

[separator]

Frank Fournier

Urodził się w Kanadzie, w rodzinie katolickiej pochodzącej z Francji. Pracował 9 lat w kopalniach niklu/węgla. Przyjął chrzest w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w wieku 27 lat. Od razu po przyłączeniu się do Kościoła zdecydował się służyć w samofinansujących się placówkach wspierających Kościół. W wieku 30 lat został przewodniczącym Woodland Park Foundation, samofinansującej się organizacji. Przez 2 lata był nauczycielem Biblii w Fountainview Academy w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Jako misjonarz spędził 10 lat w Afryce, z czego 6 lat służył w Riverside Farm Institiute w Zambii, kierując tą organizacją. Od tego momentu służył jako wiceprzewodniczący OCI (Outpost Centers International – Stowarzyszenie Samofinansujących się Organizacji Wspierających Kościół) przez 5 lat. Obecnie jest przewodniczącym Eden Valley Institute w Colorado w USA oraz przewodniczącym ASI International (międzynarodowe ASI).
Frank Fournier wygłosi na kongresie serię kazań pt. „Prawo Miłości”. Zobacz artykuł!

[separator]

Jerzy Gubernator

Jerzy Gubernator pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Biotechnologii. Od szeregu lat zajmuje się metodami leczenia nowotworów przy zastosowaniu metod związanych z nanotechnologią. Jego zainteresowania zawodowe związane są także z naturalnymi sposobami zapobiegania i leczenia nowotworów. Doprowadziły one do włączenia naturalnych substancji występujących w diecie do zestawu czynników używanych w produkcji nowoczesnych preparatów przeciwnowotworowych. Swoją wiedzę związaną z nowotworami i wpływem stylu życia na procesy nowotworzenia wykorzystuje podczas wykładów na tematy zdrowotne odbywających się w kościelnych salach nabożeństw lub klubach zdrowia. Mieszka we Wrocławiu, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Jego hobby to fotografia przyrodnicza i mikrofotografia, którymi zajmuje się od wielu lat.
Jerzy Gubernator będzie mówić o wpływie diety na rozwój nowotworów.

[separator]

Kris Lenart

Ewangelista, wiceprzewodniczący ASI Austria, dyrektor AMOS (Advent Mission Organisation Supporting ministry – organizacja wspierająca adwentową misję), doradca w zakresie komunikacji dla ludzi biznesu. Kris kocha Boga i cieszy się, mogąc Mu służyć. Niezwykłe doświadczenia z Panem w różnych krajach dają mu potrzebne dziś poselstwo. Kris jest zakochany w swojej żonie Kathy, z którą ma dwójkę małych dzieci.
Kris Lenart na kongresie podzieli się z nami niezwykłymi doświadczeniami z pracy misyjnej.

[separator]

Andrzej Majewski

Urodził się w 1948 roku w Zielonej Górze. Przez 14 lat pracował w tym mieście w Biurach Projektów przy projektowaniu Instalacji Sanitarnych. Po chrzcie w 1974 roku rozpoczął studia zaoczne w Seminarium Duchownym KADS w Podkowie Leśnej. W latach 1977–1981 organizował młodzieżowe obozy kolporterskie. W maju 1982 roku rozpoczął pracę pastora na terenie Diecezji Zachodniej w Stargardzie Szczecińskim, od 1987 roku był pastorem w Bielsku-Białej, od 1990 w Koszalinie, od 1995 w Elblągu, a od 1998 do dziś pełni funkcję seniora okręgu dolnośląskiego w Świdnicy. Od ponad 10 lat organizuje okręgowe Zjazdy i Szkolenia Kaznodziejów Zborowych motywujące wyznawców okręgu do misji. Wraz z żoną zaangażowany jest w promocję zdrowia. Pasjonują go zagadnienia kreacjonistyczne. Od 1983 roku żonaty z Natalią, z którą ma dwie córki: Esterę i Karolinę, i dwóch synów: Daniela i Tomasza. Od niedawna dziadek jednego wnuczka.
Andrzej Majewski opowie nam o Misji przez Szkołę Sobotnią.

[separator]

Łukasz Romanowski

Jest absolwentem anglistyki (UŁ) i teologii (WSTH). Przez szereg lat pracował naukowo na Uniwersytecie Łódzkim, zajmując się retoryką, homiletyką i literaturoznawstwem. Wykładał również przez kilka lat w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. Od momentu przyjścia do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego aktywnie działał w okręgu łódzkim, pełniąc obowiązki starszego zboru Łódź Górna. Zasiadał w Radzie Diecezji Wschodniej, obecnie w Radzie Kościoła. Koncentruje się na różnych formach działalności na rzecz Kościoła, ze szczególnym uwzględnieniem pracy ewangelizacyjnej, także w ramach Grupy Misyjnej „Trzej Aniołowie”. Jest opiekunem Misyjnego Centrum Szkoleniowego w Płocku oraz zboru w Płocku. Interesuje się teologią, retoryką i psychologią, a wolny czas spędza podróżując, chodząc po górach i tłumacząc.
Tematem wystąpienia Łukasza Romanowskiego będzie Prawdziwa Edukacja.
[separator]
[highlight_content]

Zapraszamy na III Kongres ASI Polska,
Ul. Zeylanda 11, Poznań,
6-9 grudnia 2012.

KONGRES: więcej

[/highlight_content]

Więcej:

Kongres 2022 w Gliwicach

Nie bój się Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw

Dotacja do projektu na rok 2023

Czy chcesz rozpocząć lub rozwinąć pracę misyjną dla Boga? Nie wiesz skąd wziąć część funduszy na realizację twojego pomysłu? Skorzystaj ze wsparcia ASI Polska, które

Termin następnego kongresu? Zagłosuj

Naszym gorącym pragnieniem jest to, aby kolejny Kongres w roku 2022 mógł mieć formę fizycznego spotkania. Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że w cieplejszym czasie ograniczenia

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji