1201 Obozy Misyjne – raport

Dodane przez ASI Polska   /   26 września 2012  /    Raporty

Grupa Misyjna „Trzej Aniołowie”, przy wielkiej pomocy ASI Polska, już od pięciu lat organizuje w naszym kraju obozy misyjne, które są wspaniałym doświadczeniem dla wielu osób. Z roku na rok coraz więcej braci i sióstr, coraz więcej zborów pragnie doświadczyć żywego Boga w misji. Na 2012 rok zaplanowanych zostało 12 obozów. Każdy z nich skierowany był do innej grupy – były obozy dla nastolatków, kobiet, małżeństw, przyjaciół prawdy, sportowców i inne.


W czasie obozów rozdajemy duże ilości literatury. Tylko na obozie dla rodziców z dziećmi rozdano 6000 ulotek GLOW, ok. 200 balonów z tekstami biblijnymi (misja dzieci-dzieciom), 1000 gazetek „Znaki Czasu”, ok. 100 innych publikacji. Dzieci uczyły się m. in. jak wygłaszać kazania, a rodzice jak wychować szczęśliwe i posłuszne dziecko.

Seniorzy na swoim obozie skupieni byli głównie na misji zdrowotnej i umówili się z 25 osobami na drugi kontakt, zachęcając do wzięcia udziału w różnych kursach.

Obóz rowerowy, którego uczestnicy odwiedzili kilkadziesiąt wiosek, był przygotowaniem do kampu misyjnego w Ostródzie. Jego celem było rozpowszechnienie ulotek GLOW i zaproszeń na programy prowadzone podczas kampu.

Na obozie muzycznym nacisk został położony na koncerty w mieście, podczas których prowadzone były ankiety i rozdawane książki.

Obóz międzynarodowy, który skupił osoby z pięciu krajów, charakteryzowało szerokie spektrum stosowanych metod misyjnych, a każdy uczestnik mógł wybrać, w jaki rodzaj misji w danym dniu chce się zaangażować.

Nastolatki miały swój obóz na wsi w górach, gdzie ważnym elementem programu był ruch, między innymi wspinaczka. Ich misją była głównie praca socjalna w gospodarstwach sąsiadów. Hasłem tegorocznych programów GM3A, w tym również obozów misyjnych są słowa:

„Lecz ja i dom mój służyć będziemy Panu”.

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry