Mówcy kongresu 2014

Drodzy przyjaciele, siostry i bracia!

Już niedługo będziemy mogli znów wziąć udział w tym wyjątkowm spotkaniu, jakim jest Kongres ASI, który corocznie odbywa się w grudniu. W tym roku będziemy mieli wyjątkowych gości. Głównym mówcą będzie pastor Piotr Stachurski. Ponadto towarzyszyć nam będą m.in. Denzil i Donna McNeilus, oraz Rene Metz.

[separator]

Piotr Stachurski

piotr-stachurski-2Piotr Stachurski jest pastorem. Od momentu przyjęcia chrztu w 1995 roku niezmiennie ceni sobie przywilej służby dla Boga i zaangażowany jest w misję Jego Kościoła, najpierw działał jako kolporter literatury i ewangelista, a następnie jako pastor. Służąc obecnie również jako sekretarz Diecezji Południowej, jednocześnie w różnych miejscach prowadzi serie wykładów ewangelizacyjnych pragnąc prowadzić innych do zba wienia w Panu Jezusie.
Jako młody człowiek przez wiele lat bardzo pragnął i w różny sposób próbował zasłużyć sobie na zbawienie, lecz im bardziej chciał być dobrym człowiekiem, tym bardziej zdawał sobie sprawę z własnej grzeszności i niedoskonałości. Dopiero spotkanie z Bogiem niezwykłej łaski odmieniło jego życie i pozwoliło doświadczyć prawdziwości Bożego pokoju w sercu.
Z zamiłowania jest wędrowcem na różnych szlakach, zarówno pieszych, szczególnie tych na pięknej Suwalszczyźnie oraz w górach, jak i kajakowych, choćby podczas misyjnych spływów kajakowych. Jego największą radością jest, gdy w Bożej bliskości wędrują całą rodziną: Piotr, jego żona Renata oraz dwójka ich nastoletnich dzieci: Daniel i Julia.

Zobacz o czym Piotr Stachurski będzie mówić na Kongresie!
[separator]

Denzil McNeilus, Donna McNeilus

2014 Denzil&Donna-resizeDenzil i Donna McNeilus są właścicielami Sterling State Bank, który ma swoją siedzibę w stanie Minessota. Mieszkają w mieście Dodge Center w stanie Minessota, i są aktywnie zaangażowani w kilka działalności misyjnych, a także w organizacje pozarządowe. Zarówno Denzil, jak i Donna, byli w przeszłości przewodniczącymi ASI w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Denzil zasiada w zarządzie ASI, a także działa w spółce ASI Missions.
Zostali obdarzeni trójką dzieci, synową, zięciem oraz pięcioma pięknymi wnuczętami, które są stałym źródłem radości w ich życiu. Całą ich rodzinę cechuje to samo oddanie oraz chęć dzielenia się miłością Chrystusa z ludźmi na całym świecie.

[separator]

Rene Metz

renemetzPrzewodniczący ASI Europa. Ukończył Uniwersytet Griggis. Od czasu przyjęcia chrztu w 1999 roku jest zaangażowany w różne projekty ewangelizacyjne. Pracował jako asystent pastora w diecezji Mountain View w stanie Wirginia Zachodnia w USA, a następnie jako dyrektor publikacji młodzieżowych w diecezji GeorgiaCumberland w stanie Georgia oraz w diecezji południowej. W 2009 roku został dyrektorem niezależnej, wspierającej Kościół organizacji Maranatha Czechy, z siedzibą w Pradze. Od jesieni 2009 roku Maranatha założyła 4 zbory, przeprowadzając 8 serii spotkań ewangelizacyjnych z Radimem Passerem, programem It Is Written oraz z lokalnym zborem ADS. Jedną z czynności, które dają mu szczęście i radość, jest osobiste i grupowe studiowanie Biblii z ludźmi, którzy są zainteresowani tym, by dowiedzieć się czegoś więcej o planie zbawienia i Bożej miłości.
Wraz z żoną Haną mają dwóch synów, Richarda i Daniela. Lubią uprawiać sport, np. jazdę na nartach, pracować w domu oraz w ogrodzie. Uwielbiają spędzać wspólnie czas.

[separator]

Joanna Jankowska

asiajankowskaUrodziła się w Warszawie, w rodzinie adwentowej. Zbór na Foksal był zborem jej dzieciństwa i młodości. W Warszawie zdobyła też wykształcenie muzyczne, kończąc je na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Po ukończeniu studiów pracowała w szkole muzycznej ucząc gry na klarnecie. Następnie, po opuszczeniu Warszawy, podjęła pracę jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum.
Jej zainteresowanie muzyką jest czymś zupełnie naturalnym i oczywistym. Jednak w pewnym okresie punkt ciężkości tych zainteresowań przesunął się z praktycznej działalności w kierunku bardziej teoretycznym. Stało się to, kiedy uświadomiła sobie, w jakim kierunku zmienia się muzyka w kościele, że płynie w jednym nurcie z muzyką świecką. Wtedy zaczęła interesować się genezą tego rodzaju muzyki i jej wpływem na człowieka. Wspomina, że czasach jej młodości jeszcze się słyszało i wyraźnie czuło, że współczesna muzyka popularna jest tworem zupełnie obcym w kulturze europejskiej, tym bardziej w kulcie religijnym. To było inspiracją, w wyniku działania której powstała prezentacja na temat wpływu muzyki na człowieka.
Jej drugie zainteresowanie wiąże się z miłością do daru naszego Stwórcy – do przyrody, dlatego z pasją zajmuje się swoim ogrodem.

[separator]

Juliusz Jankowski

julekjankowskiStudiuje teologię w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej. Zainteresowanie muzyką wyniósł z domu. Jego mama była nauczycielką muzyki. Od kilku lat zaczął interesować się wpływem muzyki na sferę duchową. Jednocześnie zaczął poszukiwać w Biblii odpowiedzi na pytanie, czym jest uwielbienie Boga. To, za sprawą Bożą, doprowadziło go do współpracy z jego mamą nad seminariami o muzyce, w tym o muzyce w kościele.
W przeszłości miał różne zainteresowania, jednak dziś nie mają dla niego większego znaczenia. Pragnie służyć Bogu, poznawać Go i opowiadać innym o Ewangelii Chrystusa.
Lubi przyrodę oraz wycieczki rowerem. Jego marzeniem jest, aby w Polsce powstała co najmniej jedna szkoła misyjna z sanatorium, gdzie szkolić się będzie młodych ludzi do służby Chrystusowi.

[separator]

[highlight_content]

Zapraszamy na V Kongres ASI Polska,
11-14 grudnia 2014, Bielsko-Biała

KONGRES: więcej

[/highlight_content]

Więcej:

Kongres 2022 w Gliwicach

Nie bój się Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw

Dotacja do projektu na rok 2023

Czy chcesz rozpocząć lub rozwinąć pracę misyjną dla Boga? Nie wiesz skąd wziąć część funduszy na realizację twojego pomysłu? Skorzystaj ze wsparcia ASI Polska, które

Termin następnego kongresu? Zagłosuj

Naszym gorącym pragnieniem jest to, aby kolejny Kongres w roku 2022 mógł mieć formę fizycznego spotkania. Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że w cieplejszym czasie ograniczenia

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji