Mówcy kongresu 2014

Drodzy przyjaciele, siostry i bracia!

Już niedługo będziemy mogli znów wziąć udział w tym wyjątkowm spotkaniu, jakim jest Kongres ASI, który corocznie odbywa się w grudniu. W tym roku będziemy mieli wyjątkowych gości. Głównym mówcą będzie pastor Piotr Stachurski. Ponadto towarzyszyć nam będą m.in. Denzil i Donna McNeilus, oraz Rene Metz.

[separator]

Piotr Stachurski

piotr-stachurski-2Piotr Stachurski jest pastorem. Od momentu przyjęcia chrztu w 1995 roku niezmiennie ceni sobie przywilej służby dla Boga i zaangażowany jest w misję Jego Kościoła, najpierw działał jako kolporter literatury i ewangelista, a następnie jako pastor. Służąc obecnie również jako sekretarz Diecezji Południowej, jednocześnie w różnych miejscach prowadzi serie wykładów ewangelizacyjnych pragnąc prowadzić innych do zba wienia w Panu Jezusie.
Jako młody człowiek przez wiele lat bardzo pragnął i w różny sposób próbował zasłużyć sobie na zbawienie, lecz im bardziej chciał być dobrym człowiekiem, tym bardziej zdawał sobie sprawę z własnej grzeszności i niedoskonałości. Dopiero spotkanie z Bogiem niezwykłej łaski odmieniło jego życie i pozwoliło doświadczyć prawdziwości Bożego pokoju w sercu.
Z zamiłowania jest wędrowcem na różnych szlakach, zarówno pieszych, szczególnie tych na pięknej Suwalszczyźnie oraz w górach, jak i kajakowych, choćby podczas misyjnych spływów kajakowych. Jego największą radością jest, gdy w Bożej bliskości wędrują całą rodziną: Piotr, jego żona Renata oraz dwójka ich nastoletnich dzieci: Daniel i Julia.

Zobacz o czym Piotr Stachurski będzie mówić na Kongresie!
[separator]

Denzil McNeilus, Donna McNeilus

2014 Denzil&Donna-resizeDenzil i Donna McNeilus są właścicielami Sterling State Bank, który ma swoją siedzibę w stanie Minessota. Mieszkają w mieście Dodge Center w stanie Minessota, i są aktywnie zaangażowani w kilka działalności misyjnych, a także w organizacje pozarządowe. Zarówno Denzil, jak i Donna, byli w przeszłości przewodniczącymi ASI w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Denzil zasiada w zarządzie ASI, a także działa w spółce ASI Missions.
Zostali obdarzeni trójką dzieci, synową, zięciem oraz pięcioma pięknymi wnuczętami, które są stałym źródłem radości w ich życiu. Całą ich rodzinę cechuje to samo oddanie oraz chęć dzielenia się miłością Chrystusa z ludźmi na całym świecie.

[separator]

Rene Metz

renemetzPrzewodniczący ASI Europa. Ukończył Uniwersytet Griggis. Od czasu przyjęcia chrztu w 1999 roku jest zaangażowany w różne projekty ewangelizacyjne. Pracował jako asystent pastora w diecezji Mountain View w stanie Wirginia Zachodnia w USA, a następnie jako dyrektor publikacji młodzieżowych w diecezji GeorgiaCumberland w stanie Georgia oraz w diecezji południowej. W 2009 roku został dyrektorem niezależnej, wspierającej Kościół organizacji Maranatha Czechy, z siedzibą w Pradze. Od jesieni 2009 roku Maranatha założyła 4 zbory, przeprowadzając 8 serii spotkań ewangelizacyjnych z Radimem Passerem, programem It Is Written oraz z lokalnym zborem ADS. Jedną z czynności, które dają mu szczęście i radość, jest osobiste i grupowe studiowanie Biblii z ludźmi, którzy są zainteresowani tym, by dowiedzieć się czegoś więcej o planie zbawienia i Bożej miłości.
Wraz z żoną Haną mają dwóch synów, Richarda i Daniela. Lubią uprawiać sport, np. jazdę na nartach, pracować w domu oraz w ogrodzie. Uwielbiają spędzać wspólnie czas.

[separator]

Joanna Jankowska

asiajankowskaUrodziła się w Warszawie, w rodzinie adwentowej. Zbór na Foksal był zborem jej dzieciństwa i młodości. W Warszawie zdobyła też wykształcenie muzyczne, kończąc je na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Po ukończeniu studiów pracowała w szkole muzycznej ucząc gry na klarnecie. Następnie, po opuszczeniu Warszawy, podjęła pracę jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum.
Jej zainteresowanie muzyką jest czymś zupełnie naturalnym i oczywistym. Jednak w pewnym okresie punkt ciężkości tych zainteresowań przesunął się z praktycznej działalności w kierunku bardziej teoretycznym. Stało się to, kiedy uświadomiła sobie, w jakim kierunku zmienia się muzyka w kościele, że płynie w jednym nurcie z muzyką świecką. Wtedy zaczęła interesować się genezą tego rodzaju muzyki i jej wpływem na człowieka. Wspomina, że czasach jej młodości jeszcze się słyszało i wyraźnie czuło, że współczesna muzyka popularna jest tworem zupełnie obcym w kulturze europejskiej, tym bardziej w kulcie religijnym. To było inspiracją, w wyniku działania której powstała prezentacja na temat wpływu muzyki na człowieka.
Jej drugie zainteresowanie wiąże się z miłością do daru naszego Stwórcy – do przyrody, dlatego z pasją zajmuje się swoim ogrodem.

[separator]

Juliusz Jankowski

julekjankowskiStudiuje teologię w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej. Zainteresowanie muzyką wyniósł z domu. Jego mama była nauczycielką muzyki. Od kilku lat zaczął interesować się wpływem muzyki na sferę duchową. Jednocześnie zaczął poszukiwać w Biblii odpowiedzi na pytanie, czym jest uwielbienie Boga. To, za sprawą Bożą, doprowadziło go do współpracy z jego mamą nad seminariami o muzyce, w tym o muzyce w kościele.
W przeszłości miał różne zainteresowania, jednak dziś nie mają dla niego większego znaczenia. Pragnie służyć Bogu, poznawać Go i opowiadać innym o Ewangelii Chrystusa.
Lubi przyrodę oraz wycieczki rowerem. Jego marzeniem jest, aby w Polsce powstała co najmniej jedna szkoła misyjna z sanatorium, gdzie szkolić się będzie młodych ludzi do służby Chrystusowi.

[separator]

[highlight_content]

Zapraszamy na V Kongres ASI Polska,
11-14 grudnia 2014, Bielsko-Biała

KONGRES: więcej

[/highlight_content]

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Kongres 2023 w Jeleniej Górze

Organizacja Kongresu ASI Polska w roku 2023 planowana jest w Diecezji Zachodniej, prawdopodobnie w nowo wyremontowanym budynku Kościoła ADS w Jeleniej Górze. Pamiętaj, aby już

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji