Projekty misyjne na rok 2022

2202 nadzieja.tv — Pomagaj sobie i innym — 2022

Praca przez media stanowi bardzo ważny dział misji, wywierający wpływ na setki tysięcy ludzi. Dzięki niej nie wychodząc z domu, możemy dotrzeć do najdalszych zakątków świata. Dotacja skierowana będzie na realizację programów przeznaczonych nie tylko do wyznawców naszego Kościoła, ale i osób spoza niego, poszukujących głębszego sensu w interpretacji Słowa Bożego lub nie mających jeszcze ustalonych przekonań. Seria wyjaśni katolikom korzenie ich wierzeń oraz dostarczy materiałów na temat praktycznego chrześcijaństwa i mocy modlitwy. Adwentyści otrzymają nowe wykłady poświęcone obronie zasad wiary, za sprawą których nabiorą oni umiejętności przedstawiania ich przyjaciołom prawdy. Za projekt jest odpowiedzialny Arkadiusz Piętka. 

2204 — Edyta Hayashi — Wielki Boj —2022

Książka pt. Wielki Bój autorstwa Ellen G. White to niezwykły opis wydarzeń, które ukształtowały obecną sytuację polityczno-religijną świata. Jest jedną z najważniejszych książek misyjnych. Dotacja umożliwi zakup książek i udostępnianie ich wyznawcom (bezpłatnie lub za symboliczną cenę), których nie stać na nabycie większej ilości literatury misyjnej. Dodatkowo dotacja przeznaczona będzie na przygotowanie sprawdzonych i skutecznych materiałów promocyjnych (ulotki i nalepki magnetyczne) dostarczanych osobom rozpowszechniającym książki, a także płatne kampanie reklamowe w Internecie. Za projekt odpowiedzialna jest Edyta Hayashi.

2203 — Joanna Grzechowiak — Holistyczne Centrum Rodziny w Zielonej Górze —2022

Projekt Holistycznego Centrum Rodziny (HCR) działa od 2021 r. w Zielonej Górze. Zakłada innowacyjne i kompleksowe działania na rzecz rodziny. To pierwsze takie miejsce w województwie (na terenie Polski istnieje tylko jedno podobne, nie związane z Kościołem adwentystów). W HCR animatorzy zajmują się dziećmi, oferując szereg ciekawych zajęć w czasie, gdy rodzice mogą swobodnie skorzystać z wybranej przez siebie konsultacji czy też usługi. Dotacja ma wesprzeć i rozbudować działania HCR, by można było w nim prowadzić programy takie jak: grupy wsparcia, kluby młodzieżowe i dziecięce, gabinety psychologa, doradcy rodzinnego, masażysty i doradcy imigrantów, warsztaty tematyczne, kursy przedmałżeńskie, programy rewitalizacji rodziny, expo zdrowie dla dorosłych, młodzieży i dzieci, pikniki, dni kultury różnych narodowości i inne. Autorzy projektu mają zamiar realizować programy w języku polskim i rosyjskim. Za projekt odpowiedzialna jest Joanna Grzechowiak.

2206 — Barbara Gąska — Promocja kanału ewangelizacyjnego —2022

Od ponad dwóch lat zbór w Kalwarii Zebrzydowskiej samodzielnie nagrywa i montuje wykłady oraz kazania, a potem publikuje je w Internecie na kanale YT Kalwaria Zebrzydowska. Dotacja będzie przeznaczona na zakup sprzętu potrzebnego do nagrywania i realizacji filmów profesjonalnej jakości, przygotowanie banera, który zawiśnie na ogrodzeniu budynku kościelnego, ulotek i wizytówek rozdawanych mieszkańcom lub pozostawianych w różnych dozwolonych miejscach (poczta, urzędy, poczekalnie). Z otrzymanych środków zbór wykupi także płatne kampanie reklamowe na platformach Facebook oraz YouTube, by móc dotrzeć do jak największej grupy osób. Za projekt odpowiedzialna jest Barbara Gąska.

2205 — Mirosław Kania — Kolportaż książki Wielki bój — 2022

Grupa misyjna składająca się z wolontariuszy zborów Poznań, Żagań, Zielona Góra, Gorzów Wlkp. i Świebodzin zajmuje się kolportażem książki Wielki Bój. Działania ewangelizacyjne skupiają się na „mądrym” jej rozpowszechnianiu, czyli na przekazywaniu nieodpłatnie książki osobom zainteresowanym. Podstawą do przekazania książki jest wyrażenie chęci jej przeczytania po wcześniejszym zapoznaniu się z treścią ulotki reklamującej książkę Wielki Bój. Do chwili obecnej projekt finansowany był ze środków pozyskanych od indywidulanych darczyńców i wolontariuszy oraz Diecezji Zachodniej. Od maja 2021 r. grupa korzysta także z dotacji ASI Polska. W roku 2022 chce kontynuować pracę z rozszerzeniem na kolejne miasta i zbory. Dotacja będzie przeznaczona na zakup książek pt. Wielki Bój i literatury dodatkowej. Za projekt odpowiedzialny jest Mirosław Kania.

2208 — GM3A — Centrum wpływu — 2022

Celem tego projektu Grupy Misyjnej „Trzej Aniołowie” jest ewangelizacja poprzez przyjaźń z mieszkańcami terenów, na których grupa prowadzi działania, by zdobywać ludzi dla Chrystusa. Dotacja pozwoli kontynuować pracę misyjną m.in. w Starogardzie Gdańskim, Kaliskach, Bytoni i Zblewie oraz poszerzyć granice tego działania do 50 km od miejscowości Bytonia. Marzeniem członków GM3A jest utworzenie w nowych miejscach biblijnych grup domowych. W realizacji projektu uczestniczyć będzie ok. 16 osób. Dodatkowo każda osoba, która czuje powołanie do tej pracy, może dołączyć do GM3A. Otrzymane środki przeznaczone będą na utrzymanie wolontariuszy i działania misyjne na terenie województwa pomorskiego. Za projekt odpowiedzialna jest Beata Walas.

2207 — GM3A — Obozy misyjne —2022

Grupa Misyjna „Trzej Aniołowie” działa od 2007 roku na terenie całej Polski. W tym czasie zorganizowała ponad 200 obozów zorientowanych na ewangelizację na nowych terenach. Obozy miały różny charakter: muzyczny, dla seniorów, młodzieżowy, rowerowy, dla rodzin, zdrowotny, dla kobiet, kolporterski, międzynarodowy czy modlitewny. Odbywały się również poza granicami kraju. Uczestniczyło w nich w sumie ponad 2600 osób. Ich celem było rozpalenie serc duchem misji, modlitwy, miłości do Boga i bliźniego oraz ewangelizacja. Dotacja pozwoli zorganizować w 2022 roku kolejne obozy. Za projekt odpowiedzialny jest Adrian Wereszczyński.

2209 — Ula Kardasz — Chodzić i głosić dla Warszawy — 2022

Jako lud Boży nie mamy czekać, aż ludzie przyjdą do nich, ale sami mamy wyjść do nich z poselstwem zbawienia. Projekt zboru warszawskiego realizowany jest od listopada 2020 roku i zakłada wyjście wolontariuszy raz w miesiącu na ulice stolicy w celu nawiązania dyskusji z mieszkańcami miasta — przedstawianie im nauk Pisma Świętego i zapoznanie z kościołem adwentystów dnia siódmego, a następnie wręczenie rozmówcy wybranej przez niego książki — wolontariusze oferują kilka tytułów do wyboru. Dotacja będzie przeznaczona na zakup literatury religijnej i materiałów promocyjnych. Za projekt odpowiedzialna jest Ula Kardasz. 

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji