Spójrz jakby po raz pierwszy – Ty Gibson

distorted_large

Moja córka Amber jest bardzo do mnie podobna. Ale proszę się nie martwić! Okazuje się, że żeńska wersja mojego DNA w połączeniu z wieloma zaletami mojej żony jest naprawdę piękna.

Pewnego razu, gdy podróżowałem z Amber zagranicą, agentka celna zapytała ją podejrzliwym tonem: „Jaka relacja istnieje pomiędzy tobą a tym panem?”. Amber, przejęta, odpowiedziała: „To… to mój tata”. Agentka powiedziała coś o tym, że wyglądam za młodo na to, żeby być jej ojcem, za co jej podziękowałem, oczywiście. Ale rzecz w tym, że ona wcale nie chciała nam uwierzyć! Spojrzeliśmy na siebie bez słów, ukazując jej w ten sposób nasze profile, a potem poprosiliśmy ją, by dobrze przyjrzała się naszym twarzom – w szczególności naszym identycznym nosom.


Wtedy agentka powiedziała: „Rzeczywiście, muszą być Państwo ze sobą spokrewnieni” i życzyła nam miłej podróży.

Wiele razy na przestrzeni lat przepraszałem Amber za jej podobieństwo do mnie, ale ona wcale nie wydaje się tym przejmować. Któregoś razu, gdy byłem w jej pokoju, zauważyłem zdjęcie z moim wizerunkiem z czasów, gdy miałem 12 lat. Podobieństwo było ogromne! Więc zapytałem: „Amber, czy tobie przeszkadza to, że jesteś do mnie tak podobna?”. Nigdy nie zapomnę jej dziewczęcego śmiechu i odpowiedzi, której mi wtedy udzieliła: „Nie, tato. Lubię to, że jestem podobna do Ciebie”. Jeśli jesteś rodzicem, to na pewno rozumiesz, jak miłe dla ucha były te słowa!

Zastanawiam się jednak, ilu ludzi ma takie ciepłe uczucia w stosunku do Boga? Pomyśl o tym. Biblia wielokrotnie mówi, że Bóg jest naszym Ojcem, jak np. w modlitwie Pańskiej: „Ojcze nasz, któryś jest w niebie…” (Mat. 6,9). W porządku, ale to przywodzi na myśl pewne ważne pytanie, nieprawdaż? Czy Bóg, w którego wierzysz, jest takim Ojcem, jakim ty sam chciałbyś być? Czy obraz Boga, który jest w twoim sercu, jest atrakcyjny, czy raczej odpychający? Czy w twoim systemie wierzeń Bóg jest piękny? Czy chcesz być takim jak On? A może myśl o Bogu blokuje cię emocjonalnie?

Uważam, że jest to najważniejsze pytanie, jakie można zadać na temat Boga, ponieważ nasz świat jest pełen popularnych poglądów na Jego temat, które albo wpędzają ludzi w religijną niewolę, albo w zagniewany ateizm – poglądy te prowadzą albo do służenia Bogu z lęku, albo do tego, by nienawidzić nawet myśli o Nim.

Ellen White powiedziała przenikliwie: „Całe życie duchowe kształtuje się pod wpływem naszego zrozumienia Boga, a jeśli wierzymy w błędy na temat Jego charakteru, nasze dusze będą poranione!” (Review and Herald, 14 stycznia 1890).

To, w co wierzę na temat Bożego charakteru, będzie miało wpływ na jakość wszystkich moich czynów i relacji. Podczas wspólnie spędzanego czasu na Kongresie ASI, będę starał się pokazać, że jedynie prawdziwy Bóg jest tak piękny, że zakochamy się w Nim bez końca, gdy będziemy poznawać Go takim, jakim On naprawdę jest! Chcę zaprosić Was do tego, abyście spojrzeli ponownie na Boga, tak, jak gdybyście spoglądali na Niego po raz pierwszy.

Bardzo się cieszę, że moja córka Amber nie ma nic przeciwko temu, że jest do mnie podobna. Tak naprawdę, nie miała wyboru w tej kwestii. Ale jeśli chodzi o Boga – wszyscy mamy wybór. Jestem ogromnie szczęśliwy, że On jest takim Ojcem, jakim ja sam chcę być.

A Ty, co myślisz? Czy Bóg jest piękny w twoich oczach?

Ty Gibson
(tłum. Jessica Kubów)

[highlight_content]

Powyższy artykuł jest wstępem do serii wykładów zatytułowanej „BÓG JAKIEGO NIE ZNAŁEŚ”, którą Ty Gibson zaprezentuje na najbliższym IV Kongresie ASI Polska.

KONGRES: więcej…

[/highlight_content]

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Kongres 2023 w Jeleniej Górze

Organizacja Kongresu ASI Polska w roku 2023 planowana jest w Diecezji Zachodniej, prawdopodobnie w nowo wyremontowanym budynku Kościoła ADS w Jeleniej Górze. Pamiętaj, aby już

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji