1502 Zburzyć mury uprzedzeń

1502-All4Him-Zburzyc-mury-uprzedzen

Wnioskodawca: Zespół All   \\   Rok realizacji: 2015   \\   Przyznane dofinansowanie: 5,000 PLN

Zespół All4Him to grupa kilkunastu młodych osób, których połączył jeden cel – tworzenie muzyki dla Jezusa, śpiewanie o Nim i działanie dla Niego.

Nowy projekt, musical „Precedens” oparty jest na toczącej się rozprawie sądowej w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Wszystkie osoby zaangażowane w to wydarzenie, zarówno z przyczyn osobistych i służbowych, stają w obliczu wyzwania, które zweryfikuje ich wiarę, priorytety i sposób patrzenia na życie i Boga. Musical pokazuje problemy z którymi zmagają się ludzie pozornie silni i religijni, odsłania prawdziwe motywy zachowań i daje dużo do myślenia tym wszystkim, którym wydaje się, że potrafią szybko ocenić człowieka. Trudne pytania, które padają w trakcie, dotyczą roli i obecności Boga w najtrudniejszych momentach życia. Przedstawione wydarzenia pokazują, że ci, którzy wydają się być wierzący, często tak naprawdę nie rozumieją Boga, a ci, którzy nie wydają się mieć o Nim zbyt wiele do powiedzenia, mają z Nim najwięcej wspólnego. Musical ukazuje, że każdy człowiek jest nietypowym przypadkiem, wymagającym precedensowego postępowania Boga i często te najdziwniejsze rozwiązania są jedynymi możliwymi. Wątki poboczne łączą się ostatecznie w całość, ukazując Bożą głęboką mądrość, wykraczająca poza ludzką wiedzę.

Takie połączenie wartości chrześcijańskich z elementami procesu sądowego daje ogromne możlwości dotarcia do ludzi skazanych za przeróżne przestępstwa, którym bliska jest tematyką sądu a którzy bardzo często mają problemy z samoakceptacją, wybaczeniem i wiarą w Boga. Dlatego naszym celem jest dotarcie do zakładów karnych czy aresztów śledczych, aby móc przedstawić musical “Precedens”.

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji