1215 Wystawa Biblii

Dodane przez ASI Polska   /   05 października 2012  /    Raporty

W dniach 12-25 maja b.r. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Gliwicach wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizował wystawę p.t.: „Biblia i znaczki pocztowe o tematyce Biblii”. Wystawa miała charakter ponadkonfesyjny, a jej celem było pokazanie wartości Biblii jako dzieła literackiego, historycznego, społecznego, religijnego i duchowego.


Eksponaty prezentowane podczas wystawy w całości pochodziły ze zbiorów prywatnych pastora, historyka i teologa Henryka Patryarchy, aktualnie mieszkającego w Niemczech. Jego pasja i umiłowanie tej niecodziennej księgi spowodowały, że swoje życie poświęcił propagowaniu jej nieprzemijającej wartości. Podczas trwania wystawy pełnił funkcję kustosza i przewodnika, omawiając około 150 eksponatów i 700 znaczków pocztowych z całego świata, co pozwoliło na przeżycie niezapomnianych chwil wszystkim zwiedzającym wystawę.

W czasie wystawy zwracano uwagę zwiedzających na to, że Biblia – poza wartościami już wspomnianymi – zaskakuje swoją trafnością spostrzegania problemów współczesnego świata, przez co wpływa na życie setek milionów ludzi. Czytanie tego dzieła inspiruje, pociesza, motywuje i odpowiada na wiele nurtujących ludzkość pytań.

Wystawa umożliwiła zapoznanie się z różnymi przekładami, tłumaczeniami i wydaniami Biblii, m.in. najmniejszym egzemplarzem tej księgi na świecie oraz piętnastokilogramowym okutym żelazem. Można było zobaczyć Biblię wydaną ponad 430 lat temu, jak również unikalne fragmenty rękopisu w oryginalnym języku hebrajskim ocalone z warszawskiego getta.

Wystawę zwiedziło około 800 osób. Na uroczystym otwarciu obecni byli przedstawiciele władz miejskich, religijnych społeczności Gliwic, świata kultury i sztuki oraz regionalnych mediów. Po zakończeniu tego błogosławionego projektu ewangelizacyjnego ukazało się wiele notatek prasowych opisujących walory poznawcze i duchowe wystawy. Wiele ciekawych, szczerych wpisów w Księdze Pamiątkowej świadczą o celowości tego przedsięwzięcia i działaniu mocy Ducha.

Dziękujemy Bogu za ciągle odczuwane Jego błogosławieństwa i duchowe prowadzenie w realizacji tego projektu. To była bardzo ważna sprawa dla naszej gliwickiej społeczności adwentowej, nie posiadającej aktualnie swego miejsca zgromadzeń i spotkań ewangelizacyjnych. Powiedzieć mieszkańcom miasta, że istniejemy, że mamy coś do przekazania, że Pan jest z nami – to kluczowe myśli, które podtrzymują nadal naszego duszpastersko-ewangelizacyjnego ducha obecnego na tym terenie od ponad 100 lat.

Zobacz projekt!
 

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry