1308 Nadzieja.TV (1)

1308 Nadzieja.TV (1)

W pierwszym kwartale 2013 roku stacja kontynuowała swoją działalność na polu transmisji nabożeństw sobotnich ze zboru w Podkowie Leśnej, w tym nagrania unikatowego w skali kraju studium Szkoły Sobotniej na wideo, jaki miał już swój ósmy sezon, celebrując w lutym swoje 100-tne wydanie.


Wyemitowaliśmy 13 pełnych nabożeństw oraz zarejestrowaliśmy 14 wykładów lekcji szkoły sobotniej, w których wzięło udział 47 uczestników. W tym czasie nasze lekcje obejrzało w sumie 5368 widzów, co daje średnią na poziomie 412 widzów na odcinek. Każdą transmisję nabożeństwa oglądało od 180 do 250 niepowtarzalnych widzów w tym samym czasie, co się przekładało na około 500-700 widzów w ciągu całej transmisji. W sumie to dało około 9100 widzów w kwartale. Stacja nadawała także cotygodniowy program weekendowy, na który składały się programy społeczno-religijne i pełnometrażowe filmy o tematyce biblijnej, zaś w tygodniu retransmisje nabożeństw.

W tym kwartale obsługiwaliśmy również dwie duże imprezy. Jedną był Diecezjalny Zjazd Młodzieży pod wspólnym tytułem „Rewolucja!”, gdzie głównym mówcą był Bobby Bovell, pastor z Anglii. Ekipa telewizyjna zrealizowała bezpośrednią bezprzewodową transmisję na żywo ceremonii Chrztu Świętego z innego miejsca z równoczesnym nadawaniem przekazu w głównej sali i emisją w internecie, nie licząc stałej transmisji przez trzy dni, w tym wieczornego koncertu w sobotę. Wymagało to dużej mobilizacji i postawiło przed nami nowe wyzwania techniczne. Ze statystyk wynika, że zjazd zgromadził przy komputerach około 1200 widzów, w większości z Polski.

Drugą imprezą była wizyta w Podkowie Leśnej i spotkanie z pracownikami przewodniczącego Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, pastora Teda N.C. Wilsona. Nasza telewizja zarejestrowała obie części spotkania (oficjalną i nieoficjalną, gdzie padały pytania do zwierzchnika Kościoła). Udostępniła również nagranie imprezy w Internecie, a także udostępniła nagranie dźwiękowe Ośrodkowi Radiowo-Telewizyjnemu „Głos Nadziei” (Hope Channel Polska).
Rozpoczęliśmy również rejestrację spotkań w Grodziskim Klubie Zdrowia „Tamaryszek”, podczas których występują ciekawi mówcy z informacjami na temat zdrowego żywienia, jak także na temat zdrowia duchowego. Do tej pory zarejestrowaliśmy spotkania z pastorami: Zdzisławem Plesem, Julianem Hatałą i Mirosławem Karaudą.

Podsumowując, stacja notuje najwięcej odwiedzin widzów z terenu Polski, a następnie w kolejności są Stany Zjednoczone, Niemcy i Wielka Brytania, a więc skupiska Polonii. Co ciekawe, mamy mało odwiedzin z Australii, którą wyprzedzają takie kraje jak Hiszpania, Holandia czy Włochy.

Doświadczenie
Mamy wiele doświadczeń wskazujących na ogromną rolę mediów w docieraniu z Ewangelią do zainteresowanych. Trudno je tu podawać konkretnie, gdyż są to drobnostki układające się w większą całość. Kontaktują się z nami osoby, które same nie mogą pojawić się na nabożeństwach w Podkowie Leśnej, np. matki z dziećmi, osoby schorowane, albo te, które są na różnych wyjazdach za granicą. Oglądanie transmisji pozwala na zachowanie kontaktu z językiem polskim w miejscach, gdzie barierę stanowi brak znajomości lokalnego języka. Niedawno na nasze nabożeństwa zaczęła przychodzić pewna kobieta, która poznała poselstwo adwentowe przez zapoznanie się z zawartością strony www.nadzieja.pl, na której jest możliwość oglądania naszej stacji. W tej chwili oglądanie przekazów sobotnich ze zboru jest jedynym kontaktem, na jaki może sobie pozwolić, gdyż mąż zabrania jej przyjeżdżać do nas, by wspólnie wielbić Boga. Liczymy, że jej kłopoty zakończą się pozytywnie i być może dotrze z poselstwem do męża.

Mieliśmy dużo pozytywnych komentarzy na naszej stronie na Facebooku od osób, które dziękowały za możliwość uczestnictwa w spotkaniu młodzieżowym z serii „Rewolucja!”. Poruszone poselstwem Bobby’ego Bovella, postanowiły informować swoich przyjaciół o możliwości obejrzenia jego wykładów już po zjeździe. Przygotowane później materiały wideo z wystąpieniami pastora Bovella obejrzano w sumie 965 razy, czyli prawie drugie tyle, co samą emisję na żywo. Działanie telewizji jest również dużym błogosławieństwem dla wyznawców lokalnego zboru, jacy angażują się wspierając nas modlitwą czy darami.

Wkrótce zbór przeprowadzi specjalne szkolenie (pierwsze w Polsce) dla grupy zainteresowanych harcerzy Pathfinders w zakresie zdobycia sprawności w obsłudze urządzeń wideo. Być może dzięki temu znajdziemy ochotników do obsługi sprzętu telewizyjnego. Już teraz dwie osoby pomagają nam przy światłach i czasami obsłudze kranu kamerowego. Dziękujemy Bogu za tych młodych pomocników.

Zobacz projekt!

[separator line=”yes”]

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji