1310 Adwentystyczna literatura dla dzieci (1)

Dodane przez ASI Polska   /   02 maja 2013  /    Raporty

prace redakcyjne w toku 626

Prace nad projektem ADWENTYSTYCZNA LITERATURA DLA DZIECI rozpoczęły się jeszcze w 2012 r. Wybrane zostały konkretne książki, których wydanie w języku polskim stało się celem projektu; miały to być książki zawierające unikalne na rynku wydawnictw chrześcijańskich dla dzieci treści akcentujące Boże prawo oraz pomagające dzieciom utożsamić się z prawdziwym Bożym Kościołem.


W I kwartale 2013 r. dokończono prace nad 1.z czterech zaplanowanych do wydania książek, pt.: MALI MISJONARZE 2 (pozycja ta ukaże się w II kwartale br.). Wydawnictwo Źródełko wydało już wcześniej książkę pt.: MALI MISJONARZE, która została przyjęta bardzo dobrze w Kościele – jest chwalona zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców i nauczycieli. Wierzymy więc, iż kolejna książka o podobnym przesłaniu – iż nawet małe dziecko może uczynić wiele dla zbawienia drugiego człowieka i oddać swoim życiem chwałę Panu Bogu – przyniesie także wiele błogosławieństwa dzieciom, rodzinom i zborom.

Prowadzono też korespondencję z wydawcami amerykańskimi w celu uzyskania praw do wydania kolejnych 3 książek oraz rozpoczęto tłumaczenie jednej z nich. Tłumaczona książka jest zapisem historii pionierów adwentyzmu przedstawionej w ciekawy i przejmujący sposób, odpowiedni dla dzieci w wieku szkolnym, pobudzający do refleksji nad własnym zaangażowaniem w sprawę Bożą i oddaniem serca Panu Bogu.

Źródełko pracuje nad projektem pełną parą. Trwają prace organizacyjno-redaktorskie, od dokonywania wyboru tłumaczy, podpisywania umów, poszukiwania ilustratora, wykonania projektów okładek, przez wybór tytułów, korektę tekstów, po prace nad składem książek. Przyświeca nam świadomość potrzeb dzieci w rodzinach adwentystycznych oraz nadzieja ich jeszcze większego rozwoju duchowego.

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry