1310 Adwentystyczna literatura dla dzieci (1)

prace redakcyjne w toku 626

Prace nad projektem ADWENTYSTYCZNA LITERATURA DLA DZIECI rozpoczęły się jeszcze w 2012 r. Wybrane zostały konkretne książki, których wydanie w języku polskim stało się celem projektu; miały to być książki zawierające unikalne na rynku wydawnictw chrześcijańskich dla dzieci treści akcentujące Boże prawo oraz pomagające dzieciom utożsamić się z prawdziwym Bożym Kościołem.


W I kwartale 2013 r. dokończono prace nad 1.z czterech zaplanowanych do wydania książek, pt.: MALI MISJONARZE 2 (pozycja ta ukaże się w II kwartale br.). Wydawnictwo Źródełko wydało już wcześniej książkę pt.: MALI MISJONARZE, która została przyjęta bardzo dobrze w Kościele – jest chwalona zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców i nauczycieli. Wierzymy więc, iż kolejna książka o podobnym przesłaniu – iż nawet małe dziecko może uczynić wiele dla zbawienia drugiego człowieka i oddać swoim życiem chwałę Panu Bogu – przyniesie także wiele błogosławieństwa dzieciom, rodzinom i zborom.

Prowadzono też korespondencję z wydawcami amerykańskimi w celu uzyskania praw do wydania kolejnych 3 książek oraz rozpoczęto tłumaczenie jednej z nich. Tłumaczona książka jest zapisem historii pionierów adwentyzmu przedstawionej w ciekawy i przejmujący sposób, odpowiedni dla dzieci w wieku szkolnym, pobudzający do refleksji nad własnym zaangażowaniem w sprawę Bożą i oddaniem serca Panu Bogu.

Źródełko pracuje nad projektem pełną parą. Trwają prace organizacyjno-redaktorskie, od dokonywania wyboru tłumaczy, podpisywania umów, poszukiwania ilustratora, wykonania projektów okładek, przez wybór tytułów, korektę tekstów, po prace nad składem książek. Przyświeca nam świadomość potrzeb dzieci w rodzinach adwentystycznych oraz nadzieja ich jeszcze większego rozwoju duchowego.

Zobacz projekt!

Więcej:

Zobacz projekty misyjne na rok 2023

2301 – Łukasz Łękawa – Promocja książek na Dolnym Śląsku Rok realizacji 2023 Przyznane dofinansowanie: 3.000 PLN Jednym z celów, jakie chcemy zrealizować poprzez promocję

Kongres 2022 w Gliwicach

Zarejestruj się Nie bój się Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji