1313 Maraton Misyjny – raport (2)

Dodane przez ASI Polska   /   05 lipca 2013  /    Raporty

1313 raport okresowy 2

Jak już wspominałem, koniec marca był jednocześnie początkiem realizacji projektu „Maraton misyjny”. Jednak najbardziej intensywnym miesiącem jeśli chodzi o ilość programów był maj (w niektórych momentach pokrywał się z projektem „Wykłady-projektor”, stąd opisy pewnych wydarzeń będą się powtarzać). Konin jest miastem, w którym spora ilość osób interesuje się tematyką zdrowia. Rzadko zdarza się by na zajęcia Klubu Zdrowia przyszło mniej niż 30 osób. Mając to na uwadze postanowiliśmy zorganizować tzw. Szkołę Zdrowego Gotowania. Oprócz plakatów i ulotek, do nagłośnienia sprawy wykorzystaliśmy media i bardzo nagłośniliśmy ten program, w skutek czego ponad 50 osób uczestniczyło każdego dnia (13-16.05.13) w wykładach prowadzonych przez panią mgr Agatę Radosh, promotora zdrowia. Oprócz prelekcji i pokazów, były dodatkowo prowadzone bezpłatne badania oraz degustacje potraw wegetariańskich. Nie było osoby, która nie otrzymałaby w prezencie naszej literatury (niektórzy brali po kilka sztuk). Mieliśmy przyjemność nawet gościć panią, która była z wykształcenia technologiem żywienia i która była pod wrażeniem prowadzonego przez zbór programu. Pan wyraźnie nam pobłogosławił i chwała Mu za to!


Kilka dni później (20-24 maja) odbyła się seria wykładów pod nazwą „Sekrety rodzinnego szczęścia”, prowadzona przez pastora miejscowego zboru, Jarosława Jarosza. W czasie ich trwania uczestnicy mogli dowiedzieć się czym tak naprawdę jest miłość, w jaki sposób okazywać sobie miłość i szacunek oraz jak zbudować trwały, szczęśliwy, oparty na Bożych zasadach związek. W wykładach uczestniczyło łącznie 8 osób, w tym połowa z zewnątrz. Każdy z zainteresowanych otrzymał na koniec w prezencie kurs KSLŻ pt. „Małżeństwo pełne satysfakcji”, a jedna z pań poprosiła o dalszy kontakt.

Ogółem rozprowadzonych zostało ok. 100 sztuk literatury adwentystycznej, a przez oba programy łącznie przewinęło się ok. 60 osób. Mamy więc za co wielbić Boga!

Doświadczenie
Na wykłady ze Szkoły Zdrowego Gotowania przychodziły osoby różnych profesji, z różnych środowisk i w różnym wieku, ale zwłaszcza pewne dwie starsze panie (ok. 60 lat) zasługują na opisanie. Pierwsza z nich przychodziła skrupulatnie na każdy wykład, a po jednym z nich (na temat tłuszczu) stwierdziła, że czuje się tak, jakby pisała pracę doktorską, bo dowiedziała się naprawdę mnóstwa nowych rzeczy, z których wcześniej nie zdawała sobie sprawy, a które zrobiły na niej silne wrażenie i zmotywowały ją do wprowadzenia pewnych zmian w diecie. Druga pani chociaż chciała, nie była w stanie uczestniczyć w każdym wykładzie, ale była tak zainteresowana i tak smakowały jej nasze wegetariańskie potrawy, że stwierdziła, że chociaż pod koniec wykładu, ale musi każdego dnia przyjść, by choć trochę posłuchać i móc spróbować nowych potraw. Widzę, że nie bez powodu poselstwo zdrowia jest nazwane prawą ręką ewangelii. Tym sposobem naprawdę można dotrzeć do wielu ludzkich serc.

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry