1319 Misja dzieci (2)

misja-dzieci

W II kwartale 2013 skoncentrowano prace nad przygotowaniem 32 stronnicowej książeczki dla dzieci. Początkowo miały się znaleźć w niej nawiązujące do Pisma Świętego opowiadania i historyjki z morałem skierowanie do odbiorcy w wieku 8-12 lat. Ta koncepcja uległa zmianie. Podjęto decyzję, że w książeczce znajdą się tematyczne historie prosto z Biblii począwszy od stworzenia aż po powrót zbawiciela, mające odpowiadać na często stawianie przez dzieci pytania: czy Bóg naprawdę istnieje?; dlaczego na świecie jest tyle zła?; czy Pan Jezus musiał umrzeć?; co dzieje się z człowiekiem, gdy umiera? itp. Postawione w książce pytania; zamieszczone, proste odpowiedzi w połączeniu z kolorowymi ilustracjami do biblijnych historii i zapisanymi modlitwami do każdego rozdziału mają stanowić podstawowe źródło informacji dla młodego czytelnika o Bogu, stworzonym przez niego świecie, toczącym się na ziemi wielkim boju i ofiarowanej przez Boga możliwości ocalenia. Książeczka ta ma być w pewien sposób podobna do “Wielkiego Boju” pozostając przy tym na poziomie intelektualnym dzieci, ma przedstawiać ważne wydarzenia i tłumaczyć pewne zagadnienia w sposób dla nich zrozumiały i przyswajalny.


Początkowo zapisano wszystkie możliwe tematy w formie pytań, będącymi jednocześnie tytułami poszczególnych rozdziałów, jakie mogły by znaleźć się w publikacji. Następnie dokonano selekcji tematów i wybrano najważniejsze z nich, tak by treść publikacji nie przekraczała 32 stron.
Następnie rozpoczęto opracowywać treść każdego poszczególnego rozdziału, dbając przy tym o pełną zgodność treści mających ukazać się w publikacji z Pismem Świętym oraz dostosowując poziom języka do wieku 8-12 lat.

Jako, że z założenia publikacja kierowana do dzieci powinna być kolorowa i pełna ilustracji, w końcu czerwca zaczęły powstawać pierwsze rysunki, do opracowanych już tematów książeczki.
Poza pracami nad wyżej wspomnianą publikacją, opracowany we wcześniejszych miesiącach tekst ulotki dla dzieci przesłano do tłumaczenia i po kilku drobnych korektach został w czerwcu przetłumaczony na j. angielski.

Kolejną dobrą dla nas informacją, która nadeszła w końcu maja była wiadomość od ASI Europe o podjęciu decyzji o dofinansowaniu projektu “Outreach to children” na pełną, wymienioną w projekcie kwotę 2.125 Euro.

W końcu maja odbyło się ostatnie spotkanie w ramach prowadzonej przez 3 m-ce w zborze Wieluniu świetlicy dla dzieci spoza kościoła ADS. Dzieciom w podziękowaniu za udział w zajęciach wręczono upominki. Dziewczynce, która nie opuściła żadnych zajęć wręczono w prezencie szczególny upominek w postaci biblii z obrazkami dla dzieci.

W czerwcu dobiegł końca kolejny sezon pracy wolontaryjnej prowadzonej wśród dzieci z terenu miasta Łódź (Akademia Przyszłości, Fundacja Dom w Łodzi, oraz oddział oknologiczny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łodzi). Rozpoczęto czwarty wolontariat, w jednym w Domów Dziecka z terenu woj. Łódzkiego.

Zobacz projekt!
[separator line=”yes”]

Więcej:

Podziel się wrażeniami z kongresu​

Podziel się z nami Twoją opinią o kongresie i wrażeniami z kongresu. Prześlij pozdrowienia. Nagraj krótki film. Chcemy stworzyć filmowe sprawozdanie z Kongresu ASI 2020

Kongres 2020

XI Kongres ASI Polska odbędzie się tradycyjnie w drugi grudniowy sabat, czyli 11-12 grudnia 2020. Niestety, z powodu epidemii, kongres nie będzie mógł mieć formy

Program Kongresu 2020

XI Kongres ASI Polska 11-12 grudnia 2020nadzieja.tv Program ramowy Piątek, 11 grudnia 2020 15:30 – 16:45 – BLOK I– Rozpoczęcie XI Kongresu ASI Polska– Powitanie

Wideo-relacja z Kongresu ASI PL 2019

Przypomnij sobie, jak było na Kongresie ASI Polska 2019 w Łodzi – obejrzyj poniższy film. Główym mówcą był Pavel Goia, gościem specjalnym – Markus Witte,

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji