1310 Adwentystyczna literatura dla dzieci (2)

prace redakcyjne w toku 626

W okresie od początku kwietnia do końca czerwca wydawnictwo ŹRÓDEŁKO kontynuowało prace nad projektem ADWENTYSTYCZNA LITERATURA DLA DZIECI. W efekcie tych działań projekt doczekał się pierwszych wymiernych rezultatów!


W II kwartale 2013 r. ukazały się dwie z zaplanowanych do wydania czterech książek dla dzieci, których współfinansowania dotyczy projekt: w maju wydano książkę MALI MISJONARZE 2, w czerwcu natomiast 1. książkę z serii ZE SKRZYNI PRAWDZIWYCH SKARBÓW pod tytułem CZY NAPRAWDĘ… MISJONARZE SIĘ NIE BOJĄ.

Tematyka obu wydanych publikacji jest podobna – są to zbiory prawdziwych historii, których bohaterami są adwentyści (dzieci, młodzież oraz dorośli) świadczący innym o żywym Bogu, który jest Prawdą. Historie te zaskakują i zachwycają, wywołują łzy wzruszenia i radości zarówno u małych, jak i dorosłych czytelników. Stanowią wspaniały materiał nie tylko do czytania przez same dzieci, ale również do głośnego czytania dzieciom przez rodziców, wykorzystania podczas Szkółki Sobotniej lub jako historie dla dzieci przed kazaniem w trakcie nabożeństwa sobotniego w kościele. W niektórych zborach książki te wykorzystywane są już właśnie w taki sposób, wzbudzając wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Fakt, iż nie są to wymyślone historie, dodaje szczególnej wartości tym książkom. Czytelnicy mogą pełniej utożsamić się z rzeczywistymi bohaterami, porównać ich postawę do własnej, doświadczyć zachęty do zmiany ku lepszemu, pełnemu poświęcenia i oddania Panu Bogu życiu.

Dodatkowym plusem wydanych publikacji jest fakt, iż skierowane są do różnych grup wiekowych (MALI MISJONARZE 2 do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, MISJONARZE SIĘ NIE BOJĄ do dzieci starszych i młodzieży), co rozszerza potencjalne grono odbiorców i wydłuża czas oddziaływania publikacji na czytelnika.

Książka MALI MISJONARZE 2 trafiła do sprzedaży jeszcze w II kwartale 2013 r. Do końca czerwca sprzedano 33 szt. tej publikacji.

ŹRÓDEŁKO prowadziło również prace nad kolejnymi publikacjami, podpisując umowy z tłumaczami, korektorami i ilustratorami. Wierzymy (i już widzimy!), iż realizacja tego projektu przyniesie radość dzieciom i całym rodzinom, ugruntuje wiarę dzieci i młodzieży i silniej zwiąże ich serca z pełnym miłości Panem Jezusem, którego będą mogli lepiej poznać, czytając te książki!

DOŚWIADCZENIE
Pan Bóg wie, że w pracy dla Niego potrzebna jest zachęta. Niedawno podeszła do mnie dorosła osoba, by podzielić się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki MALI MISJONARZE. Mówiła, jak czytanie o pełnych odwagi misyjnych postawach dzieci wprawiło ją w zakłopotanie, jak wiele dało jej “poznanie” tych małych misjonarzy, których przykład kazał zweryfikować własną postawę wobec Pana Boga i zaangażowanie w sprawy misji. Głębia jej przeżyć i wzruszenie, z jakim opowiadała o nich, wiele dla mnie znaczyły!

Zobacz projekt!

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji