1410 – Kontynuacja pracy misyjnej wolontariuszy – raport (1)

1410-raport-ostroda

Ostróda
Ostróda jest nowym terenem, na którym praca misyjna prowadzona jest przez 2 lata.
W Ostródzie powstała grupa domowa, która liczy ok. 12 osób. Grupa spotyka się w sobotę na nabożeństwie, w piątek i w sobotę wieczorem na rozpoczęcie oraz zakończenie soboty, a raz w tygodniu na spotkania modlitewne. Prowadzone są też lekcje TMB oraz studium księgi Daniela.
Inne działania misyjne prowadzone na terenie są następujące:

  • praca z ankietą od drzwi do drzwi,
  • wypożyczalnia (2 razy w tygodniu w centrum miasta),
  • Klub zdrowia i Szkoła zdrowego gotowania,
  • śpiew ze zborem w sobotę po nabożeństwie w centrum miasta.

W czasie wakacji letnich odbyły się 3 obozy misyjne: dwa z nich na terenie miasta, i obóz rowerowy wokół Ostródy. Jest to dla nas wielką radością, że przyjaciele prawdy – Sławek i jego syn Artur (11 lat) – uczestniczyli w naszych obozach. Było to dla nich nowym i ciekawym doświadczeniem, a także zapoznaniem się z naszym kościołem.
W ciągu roku mieliśmy 7 spotkań Klubu Zdrowia i Szkoły zdrowego gotowania. Ponad 200 osób uczestniczyło w naszych spotkaniach. Prelegenci: Beata Śleszyńska, Andrzej Wojtkowski, Piotr Bylina, Marcin Anielski, Dominika Potyralska, Bronisława Kawecka i Alicja Bylina.

Spotkania wakacyjne:
Wykłady Johna Scharffenberga
Łącznie: 6 wykładów
Łącznie osób: ok. 90.

Wykłady Andrzeja Wojtkowskiego
Łącznie: 5 wykładów
Łącznie osób: ok. 35.

Płock
W poniedziałki i środy prowadzona jest uliczna wypożyczalnia książek zdrowotnych i teologicznych. Do tej pory zostało wypożyczonych 95 książek. Jedna osoba z wypożyczalni skończyła kurs TMB i Odkrycia. Prowadzone są też rozmowy na temat Pana Boga, modlimy się z osobami i zapraszamy do wzięcia udziału w wykładach zdrowotnych. W niedzielę prowadzimy stoisko z darmową literaturą (Droga do Chrystusa, On przychodzi, Najpiękniejsze nauki Jezusa, Wielki Bój ) i ulotki GLOW, KSB.
Dwa razy w miesiącu prowadzony jest w ramach Klubu Zdrowia (w środę) wykład zdrowotny i szkoła zdrowego gotowania. Tematy, które poruszaliśmy były różne, między innymi: Woda najtańsze lekarstwo, Wyprawa do Indii i sprawozdanie z pracy wolontariuszy na tamtym terenie, Jak ważny jest ruch, Poćwiczmy razem, Kotlety które nie straszą…
Klub zdrowia to nie tylko rozmowa o zdrowym stylu życia, ale też skierowanie tych ludzi na drogę Bożą. Wiele razy miałyśmy okazję rozmawiać, jaki wpływ na nasze życie ma relacja z Bogiem.
Dwa razy w tygodniu odbywają się spotkania modlitewne dla zboru. Każda osoba ze zboru prowadziła spotkanie i omawiane były tematy z książki 40 dni, które zmienią twoje życie. Celem było zaktywizowanie członków zboru.
Inne działania misyjne prowadzone na tym terenie były następujące:

  • spotkania duszpasterskie z członkami zboru, którzy przez wzgląd na stan zdrowia nie mogą uczeszczać na nabożeństwa;
  • Praca misyjna (od drzwi do drzwi, na ulicy, strefa Jezusa-śpiew, posąg Daniela, Czas odpocząć, woda, grupa modlitewna, kolportaż);
  • Lekcje Biblijne;
  • Prowadzenie programu uczniostwa dla osób nowo-ochrzczonych (5 osób);
  • Prowadzenie religii dla osoby z gimnazjum (1 osoba).

Osobiste doświadczenia
Ostróda
Dwa razy w tygodniu, w centrum miasta, rozstawiamy nasz stojak z literaturą i zachęcamy mieszkańców do darmowego wypożyczania książek. Pewnego razu przyszedł Pan Jerzy, wiele nie mówiąc wypożyczył książkę “Leczenie Domowe”. Kolejną książkę, którą przeczytał było Życie Jezusa i Wielki Bój – był pod wielkim wrażeniem tych książek. Do ciekawego wniosku doszedł po przeczytaniu ” Zycie Jezusa”, że dla autorki Jezus jest atrakcyjny. Po kolejnych wizytach na wypożyczalni, opowiedział swoją historię nawrócenia, że przez 25 lat życia był bezdomnym i miał poważne problemy z alkoholem. Aż pewnego dnia obudził się i zaczął się zastanawiać, co robi w takim miejscu. Poszedł do kościoła, stanął przed ołtarzem i obiecał Bogu, że nigdy nie weźmie alkoholu do ust. Ale kiedy wyszedl z kościoła, pomyślał sobie, gdzie by tu się napić i wtedy usłyszał slowa “mnie nie oszukasz”. Zdał sobie sprawę, że gdziekolwiek by nie był i jak bardzo by sie chował, to pan Bóg to widzi. 23 lata nie pije alkoholu i szuka drogi Bożej. Na ten moment, Pan Jerzy czyta Pismo Święte i rozpoczął TMB.

Doświadczenie z programu antynikotynowego w Ostródzie
Na spotkanie przyszedł Pan, który uczestniczył w wielu takich programach i zawsze kończyło się tak, że wracał do nałogu. Kiedy przyszedł na nasze spotkanie, dziwił sie temu, że tak dużo mówimy o Bogu, wierze i zaufaniu, a on przyszedł tu, aby rzucić palenie. Ostatnie spotkanie skończyło się w piątek, a w kolejną środę obudził się i… nie miał pragnienia, by zapalić papierosa. Wie, że to co mu się przytrafiło, nie było dziełem ludzkim, ale ponadnatruralnym, i pragnie skorzystać z kolejnego programu antynikotynowego, by opowiedzieć swoje doświadczenie, w jaki sposób zadziałał Pan Bóg w jego życiu, choć on sam nie umie tego wyjaśnić.

Płock
Kiedy chodziliśmy z misją od drzwi do drzwi modliliśmy się o to, by można było spotkać młode osoby, które chciałyby czytać Pismo Święte i były zainteresowane lekcjami TMB. Gdy otworzyły się kolejne drzwi, otworzyła nam starsza Pani, która po krótkiej rozmowie wpuściła nas do domu. Do rozmowy dołączyli się dwaj synowie, którzy mieli mnóstwo pytań związanych z proroctwami. Kiedy zostaliśmy z jednym synem na chwilę sami, poprosił o spotkanie. I tak rozpoczęły się spotkania z Piotrem, gdzie mieliśmy okazję pokazać kurs TMB. Tak jego serce było poruszone przez Ducha Świętego, że spotkania odbywały się co kilka dni. Ciekawe jest to, że w tym okresie, kiedy rozpoczął studiowanie z niami lekcji TMB, Piotr trafił w internecie na nasz Kościół i oglądał kazanie zagranicznego mówcy (Waltera Veitha), które go bardzo poruszyło. Jego brat też miał ciekawe doświadczenie, jak Pan Bóg wysłuchuje modlitw w trudnych sytuacjach, a z ich mamą prowadzone są czasem rozmowy duszpasterskie. Oby Bóg dalej prowadził całą rodzinę do poznania prawdy.

Zobacz projekt!

Więcej:

Zobacz program Kongresu 2021

Program Ramowy XII Kogresu ASI Polska10-11 grudnia 2021 r.nadzieja.tv   PIĄTEK, 10 grudnia 202115.30 – 16.45 – BLOK I– Rozpoczęcie XII Kongresu ASI Polska– Powitanie

Podziel się wrażeniami z kongresu​

Podziel się z nami Twoją opinią o kongresie i wrażeniami z kongresu. Prześlij pozdrowienia. Nagraj krótki film. Chcemy stworzyć filmowe sprawozdanie z Kongresu ASI 2020

Kongres 2020

XI Kongres ASI Polska odbędzie się tradycyjnie w drugi grudniowy sabat, czyli 11-12 grudnia 2020. Niestety, z powodu epidemii, kongres nie będzie mógł mieć formy

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji