1410 – Kontynuacja pracy misyjnej wolontariuszy – raport (2)

Dodane przez Marcin Anielski   /   20 stycznia 2015  /    Raporty

1410-raport-1
W 2013 roku rozpoczęłam lekcje Biblijne TMB z Teresą i Grzegorzem, którzy podjęli decyzję, że chcą szukać Pana Boga i poznać Go lepiej. Kilka tygodni później, gdy ich córka była na chrzcie swojego brata w więzieniu, podjęła decyzję wraz ze swoim synem (14 lat) by pójść w ślady rodziców. Rozpoczęli obydwoje czytać Pismo Święte i zgodzili się na lekcje Biblijne.

Pod koniec roku Teresa, Grzegorz, Asia-ich córka, Damian, Paweł-przyjaciel rodziny podjęli decyzję by zawrzeć przymierze z Panem Bogiem. Kolejne lekcje i przygotowania do chrztu trwały przez pierwszą połowę 2014 roku. Był to dla nich, jak i dla mnie, błogosławiony czas, gdzie mogliśmy się bardzo do siebie zbliżyć i poznać, ale przede wszystkim-zbliżyć się do Pana Boga. Gdy tak przygotowywałam całą grupę do chrztu, Pan Bóg dotknął serca jeszcze dwóch osób-Wiktora (14 lat) i Grzegorza (15 lat), którzy byli w kościele od urodzenia. Podjęli decyzję, że również chcą zawrzeć z Panem Bogiem przymierze. Pod koniec kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w chrzcie 7 osób. Nie obyło się bez walki duchowej, modlitw wstawienniczych za całą grupę, by Pan Bóg poprowadził do końca i by nikt nie zrezygnował. Jesteśmy Bogu wdzięczni za każda osobę i widzimy jak Pan dalej prowadzi. Wszyscy aktywnie uczestniczą w życiu zborowym, młodzież miała okazję w 2014 roku pojechać na obozy misyjne (rowerowy w okolicach Płocka, młodzieżowy-Danielki). Grzegorz z Teresą chociaż są krótko w kościele i uczą się sami czytać i rozumieć Pismo Święte, chętnie dzielą się Ewangelią ze swoją rodziną, przyjaciółmi i ludźmi, których spotykają na drodze. Pod koniec 2014 roku mieliśmy okazję być wspólnie razem na lekcjach Biblijnych u Justyny, która zapragnęła poznawać Pana Boga (z przyczyn zdrowotnych trafiła do szpitala). Jeszcze niedawno byli sami uczniami… a dzisiaj tak samo chcą służyć innym.
Chwała Panu.

Beata

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry