1410 Kontynuacja pracy misyjnej wolontariuszy – raport (4)

Dodane przez Marcin Anielski   /   22 stycznia 2017  /    Raporty

1410-01

Bóg nie zapomnia….
Pani Czesia jest wyznawczynią Kościoła Baptystów. Wiele lat temu sympatyzowała z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego (kiedyś w Ostródzie było ponad 100 wyznawców KADS). Uczęszczała na nabożeństwa, uwielbiała wspólny czas studiowania lekcji Szkoły Sobotniej. Duch Święty pracował nad jej sercem, rozpalając w niej jeszcze większe pragnienie badania Słowa Bożego. Jednak los płata różne figle i niestety w życiu Pani Czesi pojawiły się takie doświadczenia, które sprawiły, że zdecydowała się zerwać kontakt z Kościołem Adwentystów. Czas płynął nieubłagalnie, ale Bóg nie zapomniał o swoim dziecku!
Kiedy modliliśmy się i układaliśmy plany misyjne na kolejny rok pracy, pojawił się pomysł, żeby zorganizować wykłady skierowanie do wyznawców kościołów protestanckich, ponieważ takich osób w Ostródzie jest wiele. Zdecydowaliśmy się na cykl wykładów pt.: „Niedokończona reformacja”. O pomoc zwróciliśmy się do zaprzyjaźnionego pastora Piotra Byliny. Pomysł okazał się trafiony, ponieważ do dziś mamy kontakty z uczestnikami tego spotkania. Niektórzy z nich przychodzą na ostródzki Klub Zdrowia, inni korzystają z ulicznej wypożyczalni książek, niektórym osobą udzielamy lekcji biblijnych.
W księdze Izajasza 49,15 czytamy takie słowa:
„Czy kobieta może zapomnieć o swoim niemowlęciu i nie zlitować się nad dziecięciem swojego łona?
A choćby nawet one zapomniały jednak JA CIEBIE NIE ZAPOMNĘ.”
Tak mówi Biblia, tak mówi Pan Bóg! On nigdy nie zapomni o swoich dzieciątkach. Nie zapomniał o mnie, nie zapomniał o Tobie, nie zapomniał o Pani Czesi. Nasz kochany Tatuś przyprowadził na wykłady o niedokończonej reformacji Panią Czesię. Kobieta, która wiele lat temu trafiła do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, znów weszła w jego progi. To jak z tym synem marnotrawnym. Pani Czesia po serii wykładów wyraziła pragnienie dalszego spotykania się i wspólnego badania Słowa Bożego. Minęło tak wiele lat, a ona wciąż pamiętała jak adwentyści skrupulatnie i dokładnie studiują Pismo Święte. Od tamtego czasu Pani Czesia znów przychodzi na nabożeństwa, udzielamy jej lekcji biblijnych, a prócz tego Duch Święty dał jej pragnienie wspierania nas w misji. Pani Czesia przychodzi na spotkania modlitewne i modli się z nami za Ostródę, modli się o nas, aby Bóg dał nam siłę i mądrość do pracy, czasami wychodzi z nami na misję, rozdaję naszą literaturę. Pani Czesia czyta Biblię od 20 lat, ale dopiero teraz zaczyna żyć prawdziwym duchowym życiem. Dopiero teraz poznaje prawdziwą Bożą miłość i piękno jego zasad i standardów. Pani Czesia mówi, że jest szczęśliwa, szczęśliwa, bo odkryła prawdziwego, żywego Boga!

Wierzymy w to, że w naszym mieście jest wiele takich osób jak Pani Czesia, wiemy, że Bóg o żadnej z tych osób nie zapomniał. Wierzymy i modlimy się o to, aby wszystkie Jego dzieci zebrały się w jedno miejsce, aby wspólnie wysławiać Jego Święte imię!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry