1506 – GM3A – Grupy Terenowe – raport (1)

Dodane przez Marcin Anielski   /   07 grudnia 2015  /    Raporty

1506-r01

W dniach 20-23 marca 2015 we Wrocławiu odbyło się spotkanie w ramach GT. Uczestniczyło w nim około 25 osób ze zboru wrocławskiego. W sobotę po nabożeństwie mogliśmy uczestniczyć w wyjściu misyjnym do centrum miasta (posąg z księgi Daniela, stolik z literaturą, ankiety, ulotki GLOW, kubek wody z obietnicami). W wyjściu misyjnym uczestniczyło koło 30 osób. W sobotnie popołudnie odbyło się szkolenie na temat Grup Terenowych. W niedzielę mogliśmy kolejny raz uczestniczyć w wyjściu misyjnym od drzwi do drzwi w dzielnicy, w której znajduje się Dom Modlitwy KADS. I choć było nas znacznie mniej (około 10 osób), to każdy z nas miał dużo radości z osób, które tego dnia napotkaliśmy. Chwała Panu.


DOŚWIADCZENIE
Dnia 21 marca 2015 Dom Modlitwy we Wrocławiu został odwiedzony przez kilka osób z Grupy Misyjnej Trzej Aniołowie. Po nabożeństwie kilka osób ze zboru wspartych przez naszych gości utworzyło silną, kilkudziesięcio-osobową grupę działania. Razem poszliśmy na główny deptak. Tam podzieliliśmy się na różne grupy, między innymi grupę wokalną, grupę rozdającą jabłka i gorącą herbatę, oraz grupę skoncentrowaną na zachęceniu przechodniów do posłuchania historii z księgi Daniela oraz grupę robiącą ankiety.
W trakcie akcji, miałem okazję rozdać kilkadziesiąt ulotek GLOW różnym ludziom oraz zachęcić kilka osób do wysłuchania historii biblijnej wraz z jej proroctwem i urzeczywistnieniem na przestrzeni wieków. Jedna starsza Pani zdawała się być bardzo zainteresowana opowieścią i przyjęła dodatkowo książeczkę na temat proroctwa Daniela. Inną zainteresowaną osobą był mężczyzna, który wraz z dziećmi wysłuchał z zaciekawieniem opowieści. Potem w rozmowie ten pan poprosił nas o książkę Wielki Bój, obiecując, że przeczyta ją w całości.
Najciekawszym momentem dla mnie była rozmowa z grupą młodzieży z Izraela, która wraz z opiekunką podeszła do nas i wysłuchała naszej opowieści o posągu i proroctwie Daniela. Grupka kilkunastu osób była bardzo zaciekawiona i aktywna, gdyż historia ta była po części związana z historią narodu izraelskiego. Byli bardzo aktywni i zafascynowani opowieścią.
Mam nadzieję, że część osób, które przystanęły, aby posłuchać historii z księgi Daniela lub przyjęły od nas książki, skieruje swoje serce ku Bogu oraz zapragnie Go poznać.
Cieszę się, że wziąłem udział w tym wydarzeniu i mam nadzieję, że takie akcje będą coraz częściej w naszym zborze.
Wojtek


W ostatni Sabat do Wrocławia przyjechało kilka osób z Grupy Misyjna Trzej Aniołowie. Kiedy zostało zapowiedziane misyjne wyjście podjąłem decyzję, że nie pójdę. Stwierdziłem, że ja się do tego nie nadaję i będzie lepiej, gdy zostanę na miejscu. Pojawiły się jednak osoby, które bardzo miło, delikatnie, ale skutecznie zachęciły mnie do tego, abym również wyszedł na misję. Na miejscu, każdy otrzymał jakieś zadanie, ja nadal nie widziałem miejsca dla siebie. W pewnym momencie obok posągu z księgi Daniela przechodziła grupa młodych obcokrajowców. Okazało się, że chcą, aby opowiedzieć im historię posągu. Moi Bracia zawołali mnie bardzo szybko, dzięki czemu mogłem tym ludziom opowiadać o powracającym Chrystusie. W trakcie historii dowiedziałem się, że moi słuchacze są również Żydami. Nie wszyscy znali historię z rozdziału drugiego księgi Daniela, ale każdy słuchał z wielką uwagą i zaciekawieniem. Po tej grupie miałem jeszcze okazję kilku innym osobom opowiadać tę historię. Tego dnia rozdaliśmy wiele książek. Cieszę się z tego, że mogłem być przydatny, i że Pan Bóg odnalazł dla mnie miejsce w misji. Teraz wiem, że mogę Jemu służyć. Chciałbym, aby takich spotkań było więcej.
Paweł

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry