1506 – GM3A – Grupy Terenowe – raport (2)

1506-r2-01

Zjazd GT okręgu warmińsko-mazurskiego w Szczytnie
W sobotę, 25.04.2015 do Szczytna przyjechało blisko 70 przedstawicieli ze zborów i grup z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Mrągowa oraz Ostródy. Spotkanie rozpoczęliśmy nabożeństwem, podczas którego mogliśmy posłuchać doświadczeń misyjnych z okręgu. Każdy mógł podzielić się tym, co Pan dla niego i przez niego robi. Szczególnym błogosławieństwem było dla nas poznanie Ireny i Jerzego, którzy opowiedzieli o swojej drodze do Boga. Aktualnie przygotowują się do chrztu, który odbędzie się w czerwcu w Lidzbarku Warmińskim. W drugiej części nabożeństwa miała miejsce szczególna chwila. Mieliśmy przywilej być świadkami, jak młodzi Pathfinder-si składali przysięgę wstrzemięźliwości. Wielu słuchających powtarzało w myślach za nimi słowa ślubowania. Wysłuchaliśmy też bardzo budującego poselstwa w kazaniu, które wygłosił wolontariusz – misjonarz z Ostródy – Piotr Strugalski. Pan Bóg użył go, aby przypomnieć nam jaka jest nasza największa potrzeba – Chrystus w nas. Kolejnym szczególnym momentem była uroczystość Wieczerzy Pańskiej, którą prowadził pastor Piotr Bylina wraz ze starszym zboru w Szczytnie, bratem Włodzimierzem Tarasiukiem.
Zaraz po nabożeństwie wszyscy wyszliśmy na misję, którą tym razem był spacer modlitewny. Dobraliśmy się w pary i spacerując ulicami miasta modliliśmy się za ludzi w nim mieszkających, za zbór w Szczytnie no i oczywiście za naszych pathfindersów, za wytrwanie w ślubach, które złożyli. Po wspólnym posiłku, zanim rozjechaliśmy się do domów, jeszcze raz zatrzymaliśmy się nad Słowem Bożym. Rozważaliśmy w małych grupkach temat modlitwy w kontekście Jezusa jako Arcykapłana, wstawiającego się za nami w niebiańskiej świątyni. Pastor zakończył spotkanie wykładem inspirującym do tego, aby przychodzić przed tron łaski z ufną odwagą, niezależnie od tego jak się czujemy i co przeżywamy. Modlitwa jest podstawą chrześcijańskiego życia oraz misji.
Dziękujemy pastorowi okręgowemu, Adamowi Plesowi oraz gospodarzom zboru za bardzo miłe przyjęcie i czekamy na kolejne spotkanie A następne wydarzenie w naszej grupie terenowej to okręgowa wycieczka misyjna do Ostródy.

Zjazd GT w Stargardzie Szczecińskim
Podczas zjazdu Grupy Terenowej w Stargardzie Szczecińskiem miałam okazję pójść na wyjście misyjne z osobą, która jeszcze nigdy w życiu nie była na żadnej misji. Zastanawiałam się jak to będzie i chciałam, aby Bóg dał nam taki dobry czas na tym wyjściu. Chciałam, aby ta młoda dziewczyna była zachęcona do działania dla chwały Pana Boga. Zdecydowałyśmy, że pójdziemy do pobliskiego do parku z Quizem Biblijnym. Z daleka zobaczyłyśmy siedzących na ławce dwóch młodych ludzi, którzy pili alkohol. W pierwszym momencie pomyślałyśmy, że to bez sensu zaczepiać takich ludzi. Jednak coś w sercu nie dawało nam spokoju i postanowiłyśmy podejść. Kiedy zaczęłyśmy rozmowę zobaczyłyśmy, że Ci mężczyźni są bardzo trzeźwo myślący. Podczas ankiety okazało się, że jeden z nich był ministrantem w kościele katolickim i miał dużo ciekawych przemyśleń na temat różnych zagadnień biblijnych. Panowie bardzo uważnie słuchali tego, co mówiłyśmy im o Piśmie Świętym. Poruszyłyśmy temat przykazań i powiedziałyśmy o tym, że przykazania zostały zmienione. Mężczyźni byli zszokowani tym, co słyszeli i chcieli jeszcze więcej. W ten dzień zrozumiałam, że Bóg chciał pokazać mi, że każdy człowiek jest jego dzieckiem, a mojej towarzyszce, jak ważne jest to, by pracować na niwie Pana, bo on ma wiele zagubionych dzieci.

Zjazd w Częstochowie
Dnia 16.05.2015 roku kilku liderów misyjnych GM3A odwiedziło zbór w Częstochowie. Po nabożeństwie wyszliśmy wspólnie na wyjście misyjne na główną ulicę Częstochowy, prowadzącą na Jasną Górę.


Zobacz projekt!

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji