1621 Joanna Krupa – Misyjny Zjazd Młodzieżowy 2016

Dodane przez Marcin Anielski   /   22 marca 2017  /    Raporty

R1621-wyrozniajacy

Misyjny Zjazd Młodzieżowy pt. W drodze… CFM to wydarzenie, które jest kontynuacją powstałej w ciągu trzech ostatnich lat tradycji.
Tegoroczny zjazd odbywał się w dniach 24-26 czerwca 2016. Zakwaterowanych w szkole było około 50 osób, natomiast około 100 dojechało do nas w Szabat. Opolska młodzież wraz z przyjaciółmi z innych miast prowadzi te zjazdy, aby jednoczyć i szkolić młodzież, oraz uświadamiać jej powagę czasów, w jakich przyszło nam żyć. Wszystkie te cele można zawrzeć w jednym słowie: misja, która dzieli się na tą zwnętrzną (ewangelizacja), oraz wewnętrzną (szkolenia, warsztaty, kultywowanie tożsamości adwentowej wśród młodzieży).
Mówcami tegorocznego zjazdu w Opolu byli: Mariusz Merkis (Pastor w Jaworznie) i Andres Torres Mendez (student teologii na WSTH, posiadający doświadczenie pastorskie w Gwatemali). Kazania jakie mówili pod przewodnictwem Boga opowiadały o czasach w jakich przyszło nam żyć – czasach końca, tuż przed powtórnym przyjściem Jezusa.
Ważnym elementem były także warsztaty. Pierwszy pt.: „Realna nierzeczywistość” traktował o pwszechnych wśród dzisiejszej młodzieży problemach z grami komputerowymi, nadużywaniem internetu, oraz telewizji. Warsztat pomagał zrozumieć mechanizmy uzależnienia, a także pomagał znaleźć odpowiedzi na pytanie jak wyjść z tego problemu. Prelegentem warsztatu była Marysia Jaworska-Trzop (Misja Młodzieży). Drugi warsztat poprowadziła Sandra Olech (Sekretariat Młodzieży Diecezji Południowej), a odpowiadał on na pytanie „Jaki jest Boży sekret szczęśliwego związku?”. Cały warsztat wyłożony został starannie, a spojrzenie na problem przez pryzmat Biblii pozwoliło na skierowanie do młodzieży wielu cennych rad w tym zakresie.
Oprócz teorii mogliśmy również w praktyczny sposób zadziałać na terenie Opola. W Sobotę po Nabożeństwie odbyła się Ewangelizacja, która w tym roku składała się z: Misji Modlitwy, Misji „Jabłko za papierosa” i „Jabłko dla zdrowia”, Misji poprzez literaturę, „Posąg z Księgi Daniela”, Misji z banerem: „Nie będziesz czynił sobie podobizny rzeźbionej…”, ankiety „Dekalog”, ankety o zdrowiu, Misji „Sofa Sobotnia”, Misji śpiew, oraz pionierskiej Misji pt.: „Student teologii odpowie na trudne pytania biblijne”. Tak, jak co roku, było róznorodnie, więc każdy mógł znaleźć ewangelizację doskonałą dla siebie.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że doprowadził nas aż tutaj, oraz, że już trzeci rok możemy, dzięki Jego łasce, służyć bliźnim poprzez te coroczne zjazdy. Pragniemy podziękować również wszystkim osobom, które gorliwie się za nas modlą oraz tym, które pomagają nam, poświęcając swój czas, bądź środki. Dziękujemy także za wsparcie finansowe ASI Polska, oraz Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, bez których nasza działalność byłaby niemożliwa.

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry