1621 Joanna Krupa – Misyjny Zjazd Młodzieżowy 2016

R1621-wyrozniajacy

Misyjny Zjazd Młodzieżowy pt. W drodze… CFM to wydarzenie, które jest kontynuacją powstałej w ciągu trzech ostatnich lat tradycji.
Tegoroczny zjazd odbywał się w dniach 24-26 czerwca 2016. Zakwaterowanych w szkole było około 50 osób, natomiast około 100 dojechało do nas w Szabat. Opolska młodzież wraz z przyjaciółmi z innych miast prowadzi te zjazdy, aby jednoczyć i szkolić młodzież, oraz uświadamiać jej powagę czasów, w jakich przyszło nam żyć. Wszystkie te cele można zawrzeć w jednym słowie: misja, która dzieli się na tą zwnętrzną (ewangelizacja), oraz wewnętrzną (szkolenia, warsztaty, kultywowanie tożsamości adwentowej wśród młodzieży).
Mówcami tegorocznego zjazdu w Opolu byli: Mariusz Merkis (Pastor w Jaworznie) i Andres Torres Mendez (student teologii na WSTH, posiadający doświadczenie pastorskie w Gwatemali). Kazania jakie mówili pod przewodnictwem Boga opowiadały o czasach w jakich przyszło nam żyć – czasach końca, tuż przed powtórnym przyjściem Jezusa.
Ważnym elementem były także warsztaty. Pierwszy pt.: „Realna nierzeczywistość” traktował o pwszechnych wśród dzisiejszej młodzieży problemach z grami komputerowymi, nadużywaniem internetu, oraz telewizji. Warsztat pomagał zrozumieć mechanizmy uzależnienia, a także pomagał znaleźć odpowiedzi na pytanie jak wyjść z tego problemu. Prelegentem warsztatu była Marysia Jaworska-Trzop (Misja Młodzieży). Drugi warsztat poprowadziła Sandra Olech (Sekretariat Młodzieży Diecezji Południowej), a odpowiadał on na pytanie „Jaki jest Boży sekret szczęśliwego związku?”. Cały warsztat wyłożony został starannie, a spojrzenie na problem przez pryzmat Biblii pozwoliło na skierowanie do młodzieży wielu cennych rad w tym zakresie.
Oprócz teorii mogliśmy również w praktyczny sposób zadziałać na terenie Opola. W Sobotę po Nabożeństwie odbyła się Ewangelizacja, która w tym roku składała się z: Misji Modlitwy, Misji „Jabłko za papierosa” i „Jabłko dla zdrowia”, Misji poprzez literaturę, „Posąg z Księgi Daniela”, Misji z banerem: „Nie będziesz czynił sobie podobizny rzeźbionej…”, ankiety „Dekalog”, ankety o zdrowiu, Misji „Sofa Sobotnia”, Misji śpiew, oraz pionierskiej Misji pt.: „Student teologii odpowie na trudne pytania biblijne”. Tak, jak co roku, było róznorodnie, więc każdy mógł znaleźć ewangelizację doskonałą dla siebie.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że doprowadził nas aż tutaj, oraz, że już trzeci rok możemy, dzięki Jego łasce, służyć bliźnim poprzez te coroczne zjazdy. Pragniemy podziękować również wszystkim osobom, które gorliwie się za nas modlą oraz tym, które pomagają nam, poświęcając swój czas, bądź środki. Dziękujemy także za wsparcie finansowe ASI Polska, oraz Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, bez których nasza działalność byłaby niemożliwa.

[separator line=”yes”]

Zobacz projekt!

Więcej:

Podziel się wrażeniami z kongresu​

Podziel się z nami Twoją opinią o kongresie i wrażeniami z kongresu. Prześlij pozdrowienia. Nagraj krótki film. Chcemy stworzyć filmowe sprawozdanie z Kongresu ASI 2020

Kongres 2020

XI Kongres ASI Polska odbędzie się tradycyjnie w drugi grudniowy sabat, czyli 11-12 grudnia 2020. Niestety, z powodu epidemii, kongres nie będzie mógł mieć formy

Program Kongresu 2020

XI Kongres ASI Polska 11-12 grudnia 2020nadzieja.tv Program ramowy Piątek, 11 grudnia 2020 15:30 – 16:45 – BLOK I– Rozpoczęcie XI Kongresu ASI Polska– Powitanie

Wideo-relacja z Kongresu ASI PL 2019

Przypomnij sobie, jak było na Kongresie ASI Polska 2019 w Łodzi – obejrzyj poniższy film. Główym mówcą był Pavel Goia, gościem specjalnym – Markus Witte,

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji