1319 Misja Dzieci

1319 Misja Dzieci

Wnioskodawca: Łukasz Tyka   \\   Rok realizacji: 2013   \\   Przyznane dofinansowanie: 7,000 PLN

Pan Jezus kierując do swych naśladowców słowa: „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody” nie miał na myśli tego, by Jego uczniami czynić jedynie ludzi dorosłych. On sam powiedział: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im”. Jezus chce, aby przyprowadzać do niego również dzieci i młodzież.

Na przestrzeni ostatniej dekady nasz kościół w Polsce wypracował sporą ilość skutecznych metod głoszenia „dobrej nowiny” oraz opublikował cały szereg materiałów służących do ewangelizacji ludzi dorosłych spoza naszego kościoła. Wykształcił również i udoskonalił metody pracy z dziećmi oraz młodzieżą znajdująca się w naszych zborach.

Niewiele jednak uczyniono, by podobnymi działaniami ewangelizacyjnymi objąć dzieci i młodzież spoza naszego środowiska. Nie wypracowano odpowiednich metod prowadzenia działań misyjnych w tej szczególnej grupie docelowej, brak jest również odpowiedniej literatury, którą można by było wręczać dzieciom i młodzieży spoza naszego kościoła. Nadszedł czas, by na tym polu wykonać krok naprzód.

Celem projektu „Misja Dzieci” jest publikacja oraz dystrybucja literatury – ulotek GLOW oraz książeczek z opowiadaniami – napisanych z myślą o najmłodszych odbiorcach ewangelii, pomocnych w prowadzeniu działań misyjnych wśród dzieci i młodzieży spoza Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji