1504 Rowerowy Obóz Misyjny

1504-Andrzej-Sieja-Rowerowy-Oboz-Misyjny-2015.jpg

Wnioskodawca: Andrzej Sieja   \\   Rok realizacji: 2015   \\   Przyznane dofinansowanie: 2,400 PLN

Ewangelizacyjne obozy rowerowe to Boży sposób spędzania wakacyjnego czasu przez młodzież. Celem obozu jest nie tylko szeroko pojęta ewangelizacja na zewnątrz, ale przede wszystkim to sposób, w jaki można ułożyć swoje życie z Bogiem. Program i charakter obozu w całości dostosowane są do potrzeb młodych ludzi, którzy uczą się tego, jak być gospodarzami, a nie tylko gośćmi, dawcami, a nie tylko biorcami, współodpowiedzialnymi, a nie tylko „kibicami”. Młodzież prowadzi nabożeństwa, pomaga przygotowywać posiłki, sprząta, organizuje gry i zabawy sportowe, ogniska, oraz pomaga okolicznym mieszkańcom. Tematy obozu nie są narzucane, ale konsultowane i współtworzone z młodzieżą, tak, by odpowiadały ich potrzebom. Przez dwa tygodnie w grupie około 50 osób tworzymy prawdziwą rodzinną atmosferę. Czas i harmonogram obozowych zajęć rozłożony jest tak, by zachowana była zdrowa zasada trójwymiarowego, równomiernego rozwoju każdego uczestnika. Stąd jest czas na odpowiedni „pokarm duchowy” dostosowany do potrzeb młodzieży, czas na rekreacje, sport i zabawę, a także służbę drugiemu człowiekowi. Ewangelizacji nie traktujemy jako obowiązku i przymusu, ale jako wspaniałą przygodę z Bogiem. Może się to stać i dzieje tylko dlatego, że wybieramy nie jedną, a kilka form ewangelizacji zgodnych z darami i możliwościami uczestników obozu. Do tej pory taki formami były: kolportaż bogatej oferty literatury „Znaki Czasu”, koncerty religijne, uliczne pantomimy, wykłady religijne i zdrowotne, odwykówki, ‘Expo zdrowie”, rozprowadzanie audiobooków, fizyczna pomoc w gospodarstwach domowych, prace społeczne wykonywane na rzecz okolicznych mieszkańców. Na każdym obozie dzieją niezwykła Boże cuda dotyczące zmian charakterów młodych ludzi na lepsze. Podejmowane są decyzje, które w swoich skutkach są na zawsze. Młodzież postanawia, że od tej pory Bóg będzie głównym ich celem i planem na całe życie. Obozy zawsze kończymy wspaniałą uroczystością chrztu. Jestem Bogu wdzięczny, że spełniają się słowa E. White:
„Aby dzieło posuwało się do przodu we wszystkich jego działach, Bogu potrzeba młodocianego wigoru, gorliwości i odwagi. Wybrał młodzież, by przyśpieszyć rozwój swego Dzieła. Aby planować z czystym umysłem i realizować plany z odwagą potrzeba świeżej i niepohamowanej energii” – Gospel Workers, s. 67.

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji