1511 ARKA – Klub biblijny dla dzieci

1511-klubarka

Wnioskodawca: Joanna Pieszka   \\   Rok realizacji: 2015   \\   Przyznane dofinansowanie: 3,900 PLN

Dzieci z Klubu Biblijnego dla dzieci ARKA, ich rodzice, a także wolontariusze, przeprowadzą w mieście Skoczów program edukacji zdrowotnej – CIUCHCIA ZDROWIA.

Dlaczego CIUCHCIA?
Ponieważ dzieci będą tak jak pociąg przejeżdżać od stacji do stacji i zdobywać pieczątki.

Dlaczego ZDROWIA?
Ponieważ poszczególne stanowiska będą przedstawiały najważniejsze zasady zdrowia, konsekwencje ich nieprzestrzegania, a przede wszystkim dzieci nauczą się podejmować decyzje i udzielać NIEbieskiej odpowiedzi (czyli asertywnie mówić NIE).

Dlaczego CIUCHCIA ZDROWIA?
Wokoło widzimy coraz więcej otyłych dzieci, brak umiejętności podejmowania decyzji u dzieci, które w głównej mierze podążają za tym co jest modne, a nie dobre. Widzimy również brak zasad moralnych u dzieci, a co gorsza, nie zauważanie konsekwencji swojego zachowania. A do tego wszsytkiego dochodzi ogólny brak motywacji do czegokolwiek.
Program jest tak opracowany, aby w ZABAWNY i CIEKAWY sposób przedstawić proste informacje, które mogłyby temu zaradzić. Uczestnicy spotkań ARKA będą tak przygotowani, aby sami byli w stanie przekazać informacje na danej stacji – dzięki temu informacje będą lepiej przyswajane przez uczestników, ponieważ coś, co powie rówieśnik, jest lepiej przyjmowane niż treści przedstawione przez osobę dorosłą.

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji