1202 Kamp Misyjny – raport

Dodane przez ASI Polska   /   26 września 2012  /    Raporty

Kamp misyjny odbył się w Ostródzie na Mazurach. Dzięki wsparciu m.in. ASI Polska mogliśmy wynająć ośrodek wczasowy 3 km od miasta, skąd codziennie wyruszaliśmy autobusami na misję. Inspirujący był fakt, iż prawie nikt nie zostawał w ośrodku. Około 200 osób jak jeden mąż wyjeżdżało, aby w różny sposób służyć Bogu i ludziom.

Praca misyjna była wykonywana około 20 metodami. Jedną z nich był posąg z księgi Daniela – metoda, która umożliwiała wygłaszanie kazań na ulicy. Posągi przyciągały wielu słuchaczy, szczególnie młodych. Dla młodzieży przygotowana była również specjalna ankieta, a prowadzący ją zawsze kończyli takie spotkania modlitwą.

Wiele pozytywnych reakcji pokazało wyraźnie, że Bóg bardzo pragnie dotrzeć do młodzieży. Misja wykonywana była również przez koncerty, wykłady publiczne o tematyce duchowej, społecznej i zdrowotnej, pracę socjalną, ankiety dotyczące potrzeb społeczeństwa, kolportaż, Expo Zdrowie, Expo Zdrowie dla dzieci i inne.

Oprócz misji na kampie był czas na program duchowy (seria kazań „Lecz ja i dom mój służyć będziemy Panu”, wykłady o usprawiedliwieniu z wiary oraz wiele warsztatów i szkoleń do wyboru), a także wypoczynek i rekreację nad jeziorem. Przez kamp przewinęło się łącznie około 300 osób.

W trakcie kampu zaangażowanych w pracę było ok. 30 doświadczonych liderów. Przez 3 programy Expo Zdrowie (w tym jedno dla dzieci) przeszło ok. 230 osób. W pikniku rodzinnym zorganizowanym na terenie ośrodka dla mieszkańców okolic i turystów wzięło udział ok. 100 osób. Koncert charytatywny zgromadził ok. 100 osób, koncert zespołu Fileo ok. 200 osób. Na 4 różne cyklach wykładów pojawiło się łącznie ok. 70 osób. Przeprowadzono ponad 500 ankiet, ok. 15 osób wyraziło chęć wspólnego studiowania Biblii. Rozdano 6000 książek o tematyce duchowej i zdrowotnej, ok. 50 000 zaproszeń, 20 000 ulotek GLOW. Kolporterzy sprzedali 250 książek. Pracę po kampie w Ostródzie kontynuują wolontariusze misyjni.

Więcej na www.gm3a.org.

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry