1203 Obóz rowerowy „Liczy się człowiek”

Dodane przez ASI Polska   /   05 października 2012  /    Raporty

Miejscem tegorocznego obozu była położona nad Jeziorem Powidzkim wieś Kosewo. Hasło „Liczy się człowiek” doskonale oddawało ideę realizowanego programu, na który składały się: duchowy rozwój obozowiczów, ewangelizacja oraz zorganizowanie wystawy Expo Zdrowie.

Blisko 50 młodych ludzi miało okazję poznawać Boga w teorii i praktyce. Za stronę teoretyczną odpowiadał pastor Andrzej Sieja i Karol Szymański. Poranne i sobotnie nabożeństwa organizowali sami obozowicze. Nabożeństwa sobotnie były szczególne, gdyż młodzież wkładała w prowadzenie ich całe swoje serce.

Po przyswojeniu pokarmu fizycznego i duchowego, nadchodził czas na „spalenie go” – godziny od 11 do 15 były czasem ewangelizacji. Polem misyjnym stały się wsie w okolicach Kosewa i miasto Słupca. W wielu domach zostawiliśmy książki. Chyba każdy obozowicz mógł dziękować Bogu za jakieś doświadczenie, długie rozmowy z ludźmi. Przez 2 dni w Słupcy odbywało się Expo Zdrowie. W czasie tego programu pomogliśmy około 250-ciu potrzebującym osobom. Wielu ludzi w rozmowach mile wspominało zeszłoroczne Expo Zdrowie i sprzedane wtedy książki. 

Obóz jest jednak nie tylko czasem rozwoju duchowego i ewangelizacji, ale również integracji i dobrej zabawy. Po powrocie z ewangelizacji i obiedzie nastawał czas ograniczony tylko prawami fizyki i dekalogiem – czas śmiechu, zabaw z przyjaciółmi, czas na sport, kąpiel w jeziorze. Kończył się wraz z rozpoczęciem ogniska o godzinie 20. Tu, omawiając różne duchowe tematy, zaspokajaliśmy potrzeby młodzieży.

Punktem kulminacyjnym całego obozu było szczególne wydarzenie w sobotni poranek – chrzest. Cztery osoby postanowiły oddać swoje życie Bogu. 

Niestety, obóz dobiegł końca. Wszystkim z trudem przychodziło składanie swoich namiotów i wyjazd do domu. Pożegnanie „Do zobaczenia za rok” chyba najlepiej oddawało atmosferę obozu, ponieważ nikt nie wracał taki sam. Boże błogosławieństwo odcisnęło się w umysłach młodzieży.

Zobacz projekt!

Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry