1212 Stoisko z literaturą – raport końcowy

1212RK

W okresie od maja do grudnia 2012 roku w Koninie prowadziliśmy sprzedaż i wypożyczalnię literatury od domu do domu oraz na stoisku w ramach projektu „Stoisko z literaturą”. Przez ten czas udało nam się rozpowszechnić 56 książek oraz zachęcić trzy osoby ze zboru do stałego zaangażowania w ten rodzaj służby.


Doświadczenie
16 grudnia po raz ostatni w tym roku stanęliśmy z książkami na giełdzie miejskiej. Dzień nie zapowiadał się zbyt zachęcająco. Wydawało się, iż wszystko złożyło się przeciwko nam, łącznie z pogodą (padał deszcz). Na początku trochę narzekaliśmy. Zastanawialiśmy się nawet nad powrotem do domu. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy powierzyć naszą sprawę Bogu, prosząc go o pomoc w usunięciu deszczu, byśmy mogli swobodnie pracować, oraz o ludzi, którzy będą chcieli z nami porozmawiać i zakupić od nas literaturę.

Deszcz ustał, jednak nic nie wskazywało na to, że dziś cokolwiek uda się nam sprzedać. Staliśmy już dłuższy czas, zachęcając ludzi do zakupu literatury, lecz nikt nie przejawiał zainteresowania naszymi książkami. Pomału do serc zaczęło wkradać się zniechęcenie. Jednak wbrew wszystkiemu, postanowiliśmy się nie poddawać. Po raz kolejny zwróciliśmy się do Pana w modlitwie. Tym razem odpowiedź przyszła szybko! Do stoiska zaczęli podchodzić ludzie, kilkoro z nich kupiło książki; z jednym z klientów mieliśmy bardzo ciekawą rozmowę, na koniec której otrzymał od nas w prezencie książkę „On przychodzi”.

Boża łaska jest niezmierzona!

Zobacz projekt!

[separator line=”yes”]

Więcej:

Terminy naboru wniosków 2020 i 2021

Z uwagi na połączenie trzech kongresów (XI Kongresu ASI Polska, ASI Europa i GYC Europa) w jeden wspólny, w terminie 26-30.08.2020 roku, wyjątkowo musieliśmy zmienić

Ankieta kongresu 2019

Czy byłeś/byłaś na X Jubileuszowym Kongresie ASI Polska w Łodzi?Wypełnij ankietę przez internet

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji