1212 Stoisko z literaturą – raport końcowy

Dodane przez ASI Polska   /   24 kwietnia 2013  /    Raporty

1212RK

W okresie od maja do grudnia 2012 roku w Koninie prowadziliśmy sprzedaż i wypożyczalnię literatury od domu do domu oraz na stoisku w ramach projektu „Stoisko z literaturą”. Przez ten czas udało nam się rozpowszechnić 56 książek oraz zachęcić trzy osoby ze zboru do stałego zaangażowania w ten rodzaj służby.


Doświadczenie
16 grudnia po raz ostatni w tym roku stanęliśmy z książkami na giełdzie miejskiej. Dzień nie zapowiadał się zbyt zachęcająco. Wydawało się, iż wszystko złożyło się przeciwko nam, łącznie z pogodą (padał deszcz). Na początku trochę narzekaliśmy. Zastanawialiśmy się nawet nad powrotem do domu. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy powierzyć naszą sprawę Bogu, prosząc go o pomoc w usunięciu deszczu, byśmy mogli swobodnie pracować, oraz o ludzi, którzy będą chcieli z nami porozmawiać i zakupić od nas literaturę.

Deszcz ustał, jednak nic nie wskazywało na to, że dziś cokolwiek uda się nam sprzedać. Staliśmy już dłuższy czas, zachęcając ludzi do zakupu literatury, lecz nikt nie przejawiał zainteresowania naszymi książkami. Pomału do serc zaczęło wkradać się zniechęcenie. Jednak wbrew wszystkiemu, postanowiliśmy się nie poddawać. Po raz kolejny zwróciliśmy się do Pana w modlitwie. Tym razem odpowiedź przyszła szybko! Do stoiska zaczęli podchodzić ludzie, kilkoro z nich kupiło książki; z jednym z klientów mieliśmy bardzo ciekawą rozmowę, na koniec której otrzymał od nas w prezencie książkę „On przychodzi”.

Boża łaska jest niezmierzona!

Zobacz projekt!


Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry