1216 Klub Zdrowia „Kocham Życie”

Dodane przez ASI Polska   /   24 kwietnia 2013  /    Raporty

1216RK

Stan zdrowia społeczeństwa polskiego pogarsza się drastycznie, na co wskazują statystyki. W Polsce co roku ponad 100 tys. ludzi ma zawał serca, a ok. 25% z nich umiera, zanim nadejdzie jakakolwiek pomoc, zaś kolejne 45% umiera w trakcie drugiego zawału. Co drugi Polak, który umiera przedwcześnie, umiera z powodu schorzeń sercowo-naczyniowych. Również co roku w naszym kraju stwierdza się ok. 100 tys. nowych zachorowań na choroby nowotworowe i stale obserwowana jest tendencja wzrostowa, przy czym chorują coraz młodsze osoby.


Podobnie, nadwaga i otyłość są problemami społecznymi, obserwowanymi u coraz większej liczby dzieci i nastolatków, jak i u ok. 65% osób dorosłych w Polsce. Tak więc, życie i zdrowie człowieka jest wartością nadrzędną i niezaprzeczalną – jest najcenniejszym bogactwem każdego społeczeństwa. Warto dbać o to zdrowie i życie. Dlatego też programy Klubu Zdrowia nabierają tu szczególnego znaczenia. Spotkania w Ostródzie dały szansę mieszkańcom na poprawę stylu życia, na wprowadzenie odpowiednich nawyków w odżywianiu.

Z doświadczeń wymienianych na spotkaniach, dowiedzieliśmy się jak jeden z panów do swej codzienności dodał sporą dawkę ćwiczeń. Wytrwałość w postanowieniu przyniosła owoc w postacji lepszego samopoczucia. Z kolei inna osoba opowiedziała jak wprowadziła pewne zmiany w sposobie odżywiania, zachęcając jednocześnie innych do zrobienia kilku wypróbowanych przez nią dań.

Przykłady można mnożyć, jednak jedno jest pewne – wszystkie osoby przychodzące regularnie na spotkania były niezwykle wdzięczne za uzyskaną pomoc, wskazówki, za potrawy jakie przyrządzaliśmy dla nich, jak i za poświęcony czas.

Dla nas natomiast to była ogromna radość móc dzielić się tym co otrzymujemy od Boga.


Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry