1302 Rowerowy Obóz Misyjny – Raport

asieja

Tegoroczny obóz odbył się w małej wsi Bytonia, blisko Starogardu Gd., na tzw. “białej plamie”. Z młodzieżą w wieku 15-26 lat w czas obozu wyznaczyliśmy sobie trzy cele:

1. Dostarczyć informacje o książce roku “Wielki Bój” jak największej ilości osób. Rozdaliśmy 3000 szt. ulotek.

2. Przeprowadzić wystawę Expo Zdrowie w Starogardzie Gd. Z wystawy skorzystało ponad 300 osób. Najbardziej ucieszyła i zaskoczyła nas obecność władz miasta w osobie P. Wice Starosty i P. Prezydent, oraz ich bardzo pozytywna opinia o naszej akcji, którą wyrazili w lokalnej prasie.


3. Pomóc biednej rodzinie z Bytonii, która zmaga się z nieuleczalną chorobą swojego dziecka.
Postanowiliśmy zorganizować festyn, na rzecz chorego dziecka. Same przygotowania do festynu zajęły nam ponad tydzień, ale dzisiaj wiemy, że było warto. Główną motywacją w tym co robiliśmy były słowa Jezusa: “cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście” Mat. 25,40. Mimo, że festyn zorganizowany był w środku tygodnia, uczestniczyło w nim ponad 200 osób. W porównaniu z kwotą 2800 zł, jaką zebraliśmy podczas festynu, wdzięczność rodziny chorego dziecka i lokalnej społeczności były bezcenne. Przez ten właśnie fakt, wszelkie bariery i uprzedzenia na tle religijnym zostały przełamane, a my inaczej wierzący zaczęliśmy być postrzegani bardzo pozytywnie.

DOŚWIADCZENIE
Największym jednak przeżyciem i duchowym doświadczeniem tegorocznego obozu, było szczere i głębokie nawrócenie jednego z uczestników obozu. 19-letni Szymon nigdy wcześniej nie miał kontaktu z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego, ani też nie uczestniczył na chrześcijańskich obozach. Choć ogólnie wiedział, jaki jest charakter naszego obozu, to jego przyjazd dyktowany był chęcią zabicie wakacyjnej nudy, oraz pragnieniem rodziców, niż czymkolwiek innym.
W trakcie różnych programów obozowych zauważyłem, że Szymon bardziej, niż ktokolwiek z uczestników chłonie wszystko co ma wymiar duchowy. Od tego dnia, kiedy otrzymał Biblię, której nigdy wcześniej nie miał i nie czytał, zmieniał się pozytywnie nie do poznania. W ostatnią sobotę obozu, podczas uroczystości chrztu i apelu oddania swojego życia Bogu, wśród wielu młodych ludzi, którzy dla Boga wyszli na środek, był Szymon. Po uroczystości powiedział, że za rok również i On chciałby być ochrzczony przez zanurzenie.

Zobacz projekt!
[separator line=”yes”]

Więcej:

Zarejestruj się na Kongres 2023

Posiłki  Siostra Renata Parma będzie kierować wyżywieniem w trakcie nadchodzącego kongresu ASI Polska. Posiłki będą wegetariańskie.  Jeśli jesteś zainteresowany wyżywieniem na kongresie, prosimy o wypełnienie

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji