1308 Nadzieja.TV – raport okresowy (2)

Nadzieja.TV

W drugim kwartale 2013 roku mogliśmy, oprócz regularnej transmisji nabożeństw i ramówki weekendowej, zmierzyć się z wyzwaniem transmisji na żywo pierwszej w Polsce realizacji programu “LIFEconenct Live Streaming”, jaki odbył się prawie we wszystkich krajach Wydziału Transeuropejskiego. Nasz tym różnił się od pozostałych, że powstawał prawie wyłącznie polskimi siłami zespołu przy Sekretariacie Komunikacji i Mediów, w większości na sprzęcie nadzieja.tv i z udziałem lokalnej społeczności zboru w Podkowie Leśnej. Gdzie indziej spotkania takie obsługiwała ekipa z Wielkiej Brytanii (tedMEDIA). Program, finansowany w całości przez Zarząd Kościoła i Wydział Transeuropejski (TED), zgromadził ponad 1200 osobową widownię w Internecie, która dodatkowo miała okazję komunikować się z prowadzącymi za pomocą czatu, i która żywo reagowała na to, co się działo w studiu. To nowa forma ewangelizacji w TED, rozwijana z sukcesem od kilku lat. Jesteśmy dumni, że właśnie dzięki zaangażowaniu nadzieja.tv, taki program został zrealizowany. Nie zapraszamy ludzi na odczyty z biblijnej Apokalipsy czy Księgi Daniela, ale staramy w tych programach łączyć poselstwo zdrowia (wraz z degustacją potraw) okraszone krótkim, 20-minutowym wykładem biblijnym, quizami, muzycznymi klipami wideo, a wszystko w prostej, niezobowiązującej atmosferze spotkania kawiarnianego. Mamy fantastyczne recenzje i wyrażamy nadzieję, że program będzie dalej w naszym kraju rozwijany, gdyż gromadzi zainteresowanych, a nadzieja.tv pokazała, że radzi sobie z takimi wyzwaniami.


Zaangażowaliśmy się również w promowanie misyjnych wyjazdów do Indii celem budowy sierocińców. To projekt firmowany przez znanego w Polsce entuzjastę, Billa Dulla, i jego “Living Springs Overseas Missions”. W związku z tym pierwsza grupa Polaków była już w Indiach. Zarejestrowaliśmy właśnie materiał, który posłuży do stworzenia reportażu, jaki ma zachęcić Polaków (a więc nie tylko Adwentystów Dnia Siódmego!) do takiej formy ewangelizacji. Film będzie opowieścią kilku osób, które były w Indiach o tym, jak ten wyjazd wpłynął na postrzeganie przez nich świata. Jednocześnie ich słowa będą ilustrowane zdjęciami uczestników, jak i materiałami filmowymi, jakie przygotował dla nas pastor Marek Micyk. Już teraz można obejrzeć ich doświadczenia, jakie przedstawili zborowi (zob. http://vimeo.com/nadzieja/misjawindiach).

W związku z przerwą wakacyjną zakończyliśmy rejestrację wydarzeń w Grodziskim Klubie Zdrowia „Tamaryszek”, gdzie spotykało się dojrzałe grono słuchaczy z poselstwem zdrowia, przesłaniem religijnym i społecznym, a co było możliwe dzięki specjalistom z danych dziedzin, zapraszanym na prelekcje. Ostatnim wykładem zdrowotnym na temat osteoporozy służyła dr n. med. Grażyna Kuczek.

Poza tym wyemitowaliśmy 13 pełnych nabożeństw oraz zarejestrowaliśmy tyleż samo wykładów lekcji Szkoły Sobotniej, w których wzięło udział 52 uczestników, a oglądało 5 039 osób, co oznacza 387 widzów na odcinek. Nie liczymy tu widzów na żywo w soboty (3 250) oraz widzów kanału na YouTube (838), gdyż wartości te nie były brane pod uwagę w poprzednim sprawozdaniu. Jest to spadek oglądalności o 7% w stosunku do poprzedniego kwartału, spowodowany najprawdopodobniej uruchomieniem przez ORTV “Głos Nadziei” polskiej wersji lekcji z Hope Channel. Rozpoczęliśmy również proces przechodzenia na nagrywanie studium biblijnego w formacie Full HD (High Definition, 1080p). Niestety, wykorzystywany obecnie sprzęt uniemożliwia emisję w tej jakości, co poprawiłoby odbiór wizualny.

DOŚWIADCZENIE
Jednym z najciekawszych ostatnich doświadczeń związanych z naszą działalnością, jest historia Grzegorza, który właśnie u nas zakończył swoją 27-letnią historię poszukiwań Kościoła, jaki głosi pełne poselstwo Biblii. Planuje przyłączyć się do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w najbliższe wakacje (zob. http://vimeo.com/70729849). Jego przykład pokazuje, że wpływ, jaki wywiera odpowiednia postawa chrześcijańska (pochodzi z miasteczka z bogatą historią protestancką), często przekłada się w przyszłości na głód Boga. Grzegorz od młodości szukał religii, która odpowiadałaby standardom biblijnym. Jego droga wiodła przez szkołę podoficerską, z której zrezygnował, bo nie mógł pogodzić się ze szkoleniem mającym na celu praktyczne uskutecznianie zabijania ludzi, a potem zainteresował się mennonitami (anabaptyści), którzy wywyższają Biblię jako nieomylne słowo Boże. Jednak czegoś mu ciągle brakowało. Pytany odpowiadał automatycznie, że niedziela jest prawdziwie dniem odpocznienia dla człowieka, gdyż zmartwychwstał w nim Chrystus. Kwestia ta zaczęła go potem coraz bardziej nurtować. Tak zaczął studia nad tematem zmiany soboty na niedzielę idąc za przykładem tekstu z Hbr 4,9. Zainteresował się wkrótce adwentyzmem, a pierwsze informacje zdobył wchodząc na stronę nadzieja.pl, a tam mógł obserwować transmisje nabożeństw w nadzieja.tv. Wkrótce pojawił się w Podkowie Leśnej i zaczął uczęszczać w soboty do Kościoła, gdzie trafił na starszego zboru, który ugruntował jego dotychczasowe wierzenia, rozwiewając wątpliwości m.in. na temat daru Ducha Proroctwa. Bóg wykonuje naprawdę wielkie rzeczy, jeśli mu tylko na to pozwolimy. Cieszymy się, że między nami będziemy mieli kolejnego, mocno ugruntowanego w wierze wyznawcę, którego pozyskano dzięki mediom w jego końcowej wędrówce poszukiwania Pana.

Zobacz projekt!
[separator line=”yes”]

Więcej:

Zobacz projekty misyjne na rok 2023

2301 – Łukasz Łękawa – Promocja książek na Dolnym Śląsku Rok realizacji 2023 Przyznane dofinansowanie: 3.000 PLN Jednym z celów, jakie chcemy zrealizować poprzez promocję

Kongres 2022 w Gliwicach

Zarejestruj się Nie bój się Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji