1309 Tłumaczenia materiałów Pathfinder – raport (2)

pathfinders

W kwietniu oficjalnie ukazał się podręcznik dla instruktorów na stopień harcerski Przyjaciel. Przyjaciel to pierwszy stopień programu Pathfinder, który można zdobywać już od 10 roku życia. Zdobycie go wbrew pozorom nie jest takie proste. Jeszcze trudniejsze jest poprowadzenie młodego człowieka do zdobycia tego stopnia. Dzięki współpracy ASI z naszymi tłumaczami nasi instruktorzy mają teraz obszerna wiedzę na temat programu, wymagań i realizacji wspomnianego stopnia. Podręcznik zawiera także materiały dodatkowe. Podręcznik doskonale wpisuje się w realizację ogólnoświatowego program młodzieży.


Drużynowi byli nie raz świadkami gdy ich młodsi przyjaciele z drużyn z zapałem realizowali poszczególne wymagania. Teraz możemy im pomagać korzystając z podręcznika i czyniąc cotygodniowe zbiórki jeszcze bardziej ciekawszymi i wartościowymi. Może się wydawać, że nasza praca obecnie nie przynosi wielu efektów, ale tak naprawdę dopiero w niebie okaże się ile osób nie puściło ręki naszego Zbawiciela właśnie przez pasje, które mogli realizować z ZHA Pathfinder. Dzięki Bogu i programowi stopni harcerskich młodzi ludzie:

  • dowiadują się, że Bóg ich kocha i troszczy się o wszystkich ludzi,
  • uczą się zrozumieć, że Chrystus jest największym objawieniem Boga,
  • wzbudzają w sobie świadomość, że Kościół interesuje się każdym z nich indywidualnie,
  • maja możliwość osobistego wzrostu i rozwoju poprzez relacje interpersonalne
  • rozwijają większą świadomość potrzeb społeczności, w której żyją.

Obecnie instruktorzy przygotowują się do nowego roku harcerskiego w oparciu o nowo przetłumaczony podręcznik. Od stycznia drużynowi zuchów będą mogli zrobić to samo dzięki obecnie tłumaczonym materiałom dla zuchów.

Zobacz projekt!
[separator line=”yes”]

Więcej:

Zobacz projekty misyjne na rok 2023

2301 – Łukasz Łękawa – Promocja książek na Dolnym Śląsku Rok realizacji 2023 Przyznane dofinansowanie: 3.000 PLN Jednym z celów, jakie chcemy zrealizować poprzez promocję

Kongres 2022 w Gliwicach

Zarejestruj się Nie bój się Mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji