1305 Kontynuacja pracy w Płocku – raport nr 1

Dodane przez ASI Polska   /   20 czerwca 2013  /    Raporty

1305 Kontynuacja pracy w Płocku (1)

Pracując w Płocku mamy wiele spotkań z ludźmi, z którymi nie tylko systematycznie studiujemy lekcje „Tak mówi Biblia”, ale często po prostu czytamy Słowo Boże. Nieraz poruszamy konkretne tematy Biblijne związane z końcem świata. Wiele osób nie ma nadziei na to, że kiedykolwiek znajdą się w niebie mimo, że uważają się za osoby wierzące. Każdego dnia, kiedy do nich wychodzimy, widzimy walkę i to, jak szatan próbuje zabrać to co Pan Bóg zasiał. Rozmawiamy o tym, jak radzić sobie z depresją – właśnie z pomocą Pana Boga i czytania Słowa Bożego. Wiele osób boi się kolejnych spotkań myśląc, że jesteśmy świadkami… ale też jest grono takich, które zgadzają się, aby z nami rozmawiać. Możemy mówić im o tym najważniejszym – o Jezusie Chrystusie. Wspieramy ich w trudach, pokazujemy poprzez własne doświadczenia, że warto wierzyć, ufać, modlić się.


GARŚĆ MAŁYCH DUŻYCH DOŚWIADCZEŃ
Ostatnio spotkaliśmy na wypożyczalni mężczyznę, który zainteresował się naszą biblioteką. W trakcie rozmowy okazało się, że rok temu (podczas snu) miał udar mózgu. Gdy obudził się, nie mógł już mówić. Po różnych rehabilitacjach nadal jąka się, ma problemy z wymową… ale nie załamuje się, bo wie że Pan Bóg jest, i go prowadzi. Kiedy wręczyliśmy mu książkę „Droga do Chrystusa” obiecał, że przyjdzie porozmawiać o Bogu, bo ten temat go interesuje.

Pani Marzena to kobieta, która ma około 45 lat. W trakcie ankiety dowiedziałam się, że jej córka jest ateistką, a Pani Marzena jest wierząca, ale „niepraktykująca”. Ma dużo problemów, boryka się z ciężką, zajmującą większość czasu nawet w dni wolne pracą zawodową (opieka nad starszymi osobami). Pani Marzena otworzyła się i powiedziała, że ma taką sytuację prawie od urodzenia. Jej mama zmarła gdy miała 5 lat, tata zaś był alkoholikiem. Przez jakiś czas nie miała pracy. Bardzo zniechęciła się do księży, po wydarzeniu, które miało miejsce na bierzmowaniu. Jej syn wraz z innym kolegą zostali wtedy postawieni postawieni na końcu tylko dlatego, że ich nie było stać na krzyżyk. Wie, że Bóg istnieje, choć nigdy nie czytała Biblii, modli się… Nie rozumie jednak dlaczego tak wiele doświadczeń ją spotkało. Miałam możliwość powiedzieć jej na temat tego, jak ważna jest Biblia i obecność Chrystusa w naszym życiu. Pani wzięła również kurs „Odkrycia”.

Innym razem spotkałyśmy trzeźwo myślącego starszego pana (około 70 lat) po zawale serca, z którym zrobiliśmy ankietę o zdrowiu. W trakcie ankiety okazało się, że jest nie tylko osobą wierzącą, ale i myślącą. Zastanawiał się, jak to możliwe: gdy idzie w niedzielę na mszę, to mówią, że jest to pierwszy dzień tygodnia, a w Biblii jest napisane, że mamy święcić siódmy dzień… dlaczego są takie zmiany? Mogłyśmy trochę opowiedzieć o sobocie, dlaczego to jest ważne i od kiedy obowiązuje. Zastanawiał się też nad słowami „naśladuj Chrystusa”, kiedy on w życiu codziennym widzi, że większość chrześcijan nie przestrzega tego i chodzi sobie własnymi drogami.

Ostatnio, gdy modliłyśmy się o to by Pan Bóg stawiał nowe osoby na naszej drodze… Bóg szybko odpowiedział. I tak: gdy po kolejnym spotkaniu Biblijnym wsiadałam z ciężką torbą do autobusu pełnego młodzieży, pewna Pani zawołała mnie bym usiadała obok niej. Na początku myślałam, że zobaczyła kogoś znajomego, ale okazało się, że to o mnie chodziło. Ania, bo tak ma na imię ta Pani, wracała właśnie ze szpitala po rehabilitacji (rwa kulszowa). Zaczęłam zadawać pytania tej niezwykle otwartej i rozmownej osobie. Okazało się, że myślała, że jestem albo nauczycielką albo lekarką. Miałam możliwość zaprosić ją na Klub Zdrowia, ale też na koniec opowiedziałam jak bardzo ważna jest modlitwa. Pani Ania potwierdziła. Dała mi swój telefon i oznajmiła, że to nie przez przypadek się spotkałyśmy. Pożegnała się ze mną tak serdecznie, jakby mnie znała dobrych kilka lat.

Zobacz projekt!


Komentarze są zamknięte.

  • O ASI…

    Nie musisz być pastorem czy zawodowym kolporterem, aby być misjonarzem. ASI zrzesza wyznawców Kościoła (nie tylko przedsiębiorców) pragnących słowem i czynem dzielić się Chrystusem w miejscu swojej pracy... czytaj więcej
  • Newsletter

    Podaj swój email, aby otrzymywać aktualności ASI Polska w postaci e-Newslettera:

^ Do Góry