1403 Mobilna misja TV i dostęp do archiwum – Raport (2)

1403-Raport-2

W kolejnym kwartale kontynuowaliśmy produkcję programów “Czy warto jeszcze w coś wierzyć?” i “Od słowa do Słowa”, jak również lekcji szkoły sobotniej na wideo i nabożeństw sobotnich.

Z początkiem kwietnia br. zaangażowaliśmy się w realizację medialną Ogólnopolskiego Zjazdu Drużyn Pathfinder 2014 “Niepokonani”. Był to dla nas czas szczególny, bo wypełniony gwarem młodzieży i niesłabnącym entuzjazmem harcerzy. Pod koniec kwietnia br. po raz pierwszy transmitowaliśmy wydarzenie, jakie było filmowane w innym miejscu. Chodzi o program Wydziału Transeuropejskiego “LIFEconnect” z serii “Connect to Escape”, jaki organizowany był w warszawskim zborze centralnym.

W maju br. mieliśmy kilka następujących po sobie wydarzeń. Przeprowadziliśmy sprawozdanie z misji podkowiańskiego zboru w Indiach, bogato ilustrowane slajdami, ze wzruszającymi historiami osób zaangażowanych w projekt znanego w Polsce amerykańskiego misjonarza Billa Dulla i jego “Living Springs Overseas Missions”. Następnie odpowiadaliśmy za rejestrację i transmisję międzynarodowej konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną na temat 150 rocznicy powrotu Michała Beliny-Czechowskiego do Europy, jaka zgromadziła wielu znamienitych gości, w tym kilku uczestników pierwszej konferencji zorganizowanej w Warszawie w 1976 roku. Dokumentowaliśmy także wycieczkę gości śladami Czechowskiego i wsi polskiej tamtego okresu.

W tym samym miesiącu zrealizowaliśmy (tym razem w Podkowie Leśnej) kolejną program z serii “Connect to Escape”, który zgromadził przed ekranami komputerów ok. 600 widzów. Z naszej strony wiązało się to jeszcze z przeprowadzeniem wywiadów ulicznych z mieszkańcami Warszawy o wybaczeniu, proroctwach i radości w życiu. Warto również wspomnieć, że w ostatni dzień maja realizowaliśmy na miejscu Diecezjalny Dzień Dziecka, jaki był świętem radości dla naszych milusińskich.

Przez trzy dni drugiej połowy czerwca mieliśmy okazję transmitować wykłady misjonarza Billa Dulla pt. “Bitwa o ludzki umysł”, zakończone prelekcją o misji wśród dzieci w Indiach oraz koncertem podkowiańskiego chóru pod dyrekcją Mariusza Gebla.

Z wydarzeń mających wielkie znaczenie dla nas od strony technicznej było nabycie w kwietniu br. nowego sprzętu telewizyjnego do realizacji transmisji w formacie HD (TriCaster XD300). W ten sposób nadzieja.tv uzyskała możliwość realizacji i transmisji wydarzeń odbywających się w dwóch różnych miejscach. Nabyto sprzęt za 9.000 zł używany raptem kilkanaście razy w swej historii, którego obecna nominalna wartość rynkowa to ok. 20.000 zł, a jaki został zakupiony swego czasu przez inną firmę w 2011 roku za kwotę… 92.000 zł! Do tego komputera otrzymano w tej samej cenie dedykowany sterownik klawiaturowy (sam o wartości rynkowej ok. 8.000 zł), a także profesjonalną skrzynię (tzw. case) do transportu, jaką wyprodukowano specjalnie pod to urządzenie, która warta jest ok. 2.500 zł. Urządzenie jest spełnieniem planów nadzieja.tv dążących do rejestracji wydarzeń w formacie HD (dziś standard emisji) oraz z możliwością nagrań w tzw. wirtualnych studiach (green i/lub blue box), które pozwalają zniwelować np. koszty scenografii i w ogóle uprościć filmowanie. Jego zakup nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania miejscowego zboru w Podkowie Leśnej.

Osobiste doświadczenie

W połowie kwietnia ukazało się przygotowane przez nadzieja.tv polskie wydanie filmu pastora Douga Batchelora, dyrektora “Amazing Facts”, na temat ostatniego przesłania papieża Franciszka do protestantów, które uzyskało w sumie ponad 11.000 widzów na naszych kanałach YouTube i Vimeo. Spotkało się z ogromnym odzewem i żywą dyskusją w internecie o zasadach wiary adwentystów dnia siódmego i proroctwach biblijnych wskazujących na przyszłe przymierze w ramach jednej światowej religii. Pokazało to nam wyraźnie, że ludzie poszukują w internecie treści tego typu i chcą o tym rozmawiać.

Inicjatorką powstania polskiej wersji tego materiału była Agata Radosh. Tłumaczyła Iwona Fijałkowska, a konsultacją służyła Renata Palla. Wykorzystaliśmy materiał “Amazing Facts” jak również “Kenneth Copeland Ministries” i “Apostolskiego Ruchu Wiary”. Interesujące jest, że po opublikowaniu polskiej wersji, Kenneth Copeland, mówca apelujący na filmie o zjednoczenie z Kościołem Rzymskokatolickim i lider znacznej grupy ewangelicznych chrześcijan w USA, spotkał się pod koniec czerwca br. na prywatnej audiencji z papieżem Franciszkiem w Rzymie. Było to jedno z planowanych serii spotkań papieża ze znanymi teleewangelistami i przywódcami charyzmatycznymi, zapoczątkowane przez anglikańskiego biskupa Tony’ego Palmera, który sfilmował swoim telefonem apel papieża Franciszka do protestantów i zaapelował o jedność między protestantami a katolikami podczas specjalnej konferencji w styczniu br.

Znamienne jest, że wkrótce z papieżem spotkał się również lider największego z mega-kościołów protestanckich w USA, Joel Osteen, a papież odbył wizytę w Izraelu. W Rzymie, gdzie prowadził modlitewne czuwanie z izraelskim liderem Szymonem Peresem i palestyńskim przywódcą Mahmud’em Abbasem, po raz pierwszy w historii islamskie modlitwy i czytania z Koranu zostały wysłuchane w Watykanie.

Biskup Palmer, jaki nawoływał do powrotu protestantów na łono Kościoła Rzymskokatolickiego, podsumował to następująco: “Jeśli narodziłeś się na nowo, to jesteś katolikiem”.

Zobacz projekt!

Więcej:

Zobacz program Kongresu 2021

Program Ramowy XII Kogresu ASI Polska10-11 grudnia 2021 r.nadzieja.tv   PIĄTEK, 10 grudnia 202115.30 – 16.45 – BLOK I– Rozpoczęcie XII Kongresu ASI Polska– Powitanie

Podziel się wrażeniami z kongresu​

Podziel się z nami Twoją opinią o kongresie i wrażeniami z kongresu. Prześlij pozdrowienia. Nagraj krótki film. Chcemy stworzyć filmowe sprawozdanie z Kongresu ASI 2020

Kongres 2020

XI Kongres ASI Polska odbędzie się tradycyjnie w drugi grudniowy sabat, czyli 11-12 grudnia 2020. Niestety, z powodu epidemii, kongres nie będzie mógł mieć formy

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji