1508/1527 – GM3A – Misyjne Centrum Szkoleniowe – raport 1

1508-r1-2

Z początkiem nowego roku i pierwszego kwartału zaplanowaliśmy spotkanie liderów GM3A. Celem spotkania było pojednanie wszystkich liderów z Chrystusem, aby z czystym sercem wejść w nowy rok służby. Dlatego też podczas pierwszego spotkania odbyła się uroczystość Wieczerzy Pańskiej. Podczas spotkania chcieliśmy dokonać gruntownej analizy wszystkich misyjnych działań roku 2014, aby zaplanować misję na kolejny rok. W MCS młodsi kursanci, zostali podłączeni pod opiekę starszych kursantów. Przez cały pierwszy kwartał wspólnie pracowali na przydzielonych terenach.
Rozpoczęliśmy również pracę nad pogłębianiem osobistej więzi z Bogiem. Uczyliśmy się tego, jak efektywnie studiować Pismo Święte, oraz jak prowadzić życie modlitwy. Te czynniki są podstawą do rozpoczęcia osobistej ewangelizacji, której każdy kursant już zasmakował. Odbyło się również kilka warsztatów z cyklu: Jak prowadzić człowieka do Chrystusa. Szkolenia te wraz z innymi szkoleniami będą kontynuowane w kolejnym kwartale.

Osobiste doświadczenie
Niezwykłe spotkanie
W centrum miasta nadal powadzimy działalność darmowej wypożyczalni książek. Tym razem, w celu rozłożenia stanowiska z książkami pojechali nasi bracia – Mateusz i Piotr. Kiedy nasza biblioteka była już całkowicie gotowa do rozpoczęcia pracy z ludźmi zaczęli podchodzić różni przechodnie. Duch święty tak mocno działał. Tego dnia wypożyczyliśmy naprawdę dużo książek, ale też sprzedaliśmy wiele książek Wielki bój.
Kiedy już „fala” ludzi przeszła, nasi Bracia spostrzegli, że po drugiej stronie ulicy, stanowisko z książkami zrobili również panowie z Organizacji Świadków. Nasz Brat Piotr uwielbia rozmawiać z wyznawcami tej organizacji i w przypływie radości szybko pobiegł na drugą stronę ulicy, aby i tym razem z nimi porozmawiać. Rozmowę zaczął od poproszenia Panów o jeden egzemplarz Biblii. W rozmowę włączył się tylko jeden Pan (młodszy) o imieniu Darek, który bez problemu oddał Piotrowi swoją prywatną Biblię, ponieważ darmowych przekładów nie mieli przy sobie.


Piotr w rozmowie zadał Panu Darkowi pytanie, czy my jeszcze powinniśmy przestrzegać przykazań. Pan Darek podawał wiele argumentów na to, że przykazania koniecznie musimy przestrzegać, nie ma innej opcji. Wtedy Piotr zaczął zadawać kolejne trudne pytania. W konsekwencji Pan Darek powiedział, że skłamał, że wcale już nie musimy przestrzegac przykazań. Po tych słowach zrobiło się tak cicho…. Wszyscy na siebie popatrzyli, na twarzy Pana Darka widać było wielkie zmieszanie i wręcz strach za słowa, które wypowiedział. W ten sposób rozmowa została zakończona i każdy poszedł w swoją stronę.
Piotr i Mateusz spakowali wypożyczalnie i pojechali na drugi koniec miasta kontynuować pracę z ankietami. Kiedy dojechali na miejsce zastanawiali się do jakiego wejść bloku. Piotr zadecydował, że pójdą do bloku o numerze 6. Podeszli do domofonu i dzwonią do mieszkania pierwszego. Przez domofon, krótkie przedstawienie się, drzwi się otwierają, od mieszkania również. I wychodzi mężczyzna. Tak szybko jak ten pan wyszedł z mieszkania, tak szybko wszyscy osłupieli. To był pan Darek. Ten sam mężczyzna, z którym niecałą godzinę temu Piotr rozmawiał nt przykazań. Pan Darek pierwszy się odezwał pytając Piotra jak on go tu znalazł, ponieważ przy rozmowie, nie było żadnej wymiany kontaktami. Wtedy Piotr odpowiedział krótko, że gdyby nie znał Boga, to właśnie by teraz w Niego uwierzył. Darek i Piotr zrozumieli, że to Pan Bóg dał im to drugie spotkanie. Dzięki temu zdarzeniu zostało umówione kolejne spotkanie. Wierzymy, że Bóg chce ratować pana Darka dlatego w tak niesamowity i nieprawdopodobny sposób zainicjował to drugie spotkanie. Modlimy się za pana Darka i jego rodzinę, prosząc Boga o ich ratunek i zbawienie.

Zobacz projekt!


Więcej:

Zobacz program Kongresu 2021

Program Ramowy XII Kogresu ASI Polska10-11 grudnia 2021 r.nadzieja.tv   PIĄTEK, 10 grudnia 202115.30 – 16.45 – BLOK I– Rozpoczęcie XII Kongresu ASI Polska– Powitanie

Podziel się wrażeniami z kongresu​

Podziel się z nami Twoją opinią o kongresie i wrażeniami z kongresu. Prześlij pozdrowienia. Nagraj krótki film. Chcemy stworzyć filmowe sprawozdanie z Kongresu ASI 2020

Kongres 2020

XI Kongres ASI Polska odbędzie się tradycyjnie w drugi grudniowy sabat, czyli 11-12 grudnia 2020. Niestety, z powodu epidemii, kongres nie będzie mógł mieć formy

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Używamy plików cookie, aby nasza strona mogła prawidłowo funkcjonować. Więcej informacji